reklamı kapat

POPÜLER

Tomb Raider 2

Alicia Vikander’li Tomb Raider 2 müjdesi

Başrolünde Alicia Vikander‘in yer aldığı Tomb Raider cephesindeki sessizlik son buldu. Tomb Raider 2 filmi için çalışmaların başladığı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Lara Croft bir süre önce beyaz perdeye geri döndü. Yönetmenliğini Roar Uthaug’un üstlendiği Tomb Raider olayı biraz daha orijin hikayesi gibi ele almayı tercih etti. Alicia Vikander’in rol aldığı filmde Lara henüz 21 yaşındaydı ve babasının kaybolmasının üstünden 7 sene geçmişti. Bisikletli kurye olarak çalışan kahramanımız babasının kayboluşunu araştırmaya karar veriyor ve babasının son görüldüğü ülke olan Japonya’ya gidiyordu. Babasının geçmişine dair öğrendiklerinin ardından onun için büyük bir hayatta kalma mücadelesi başlıyordu ve asıl tanıdığımız Lara Croft’a dönüşüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tomb Raider ne büyük bir başarı ne de devasa bir hayal kırıklığı oldu. Sinemaya giden izleyicilerin beklentisi aşağı yukarı karşılandı. Gişe hasılatı da stüdyonun yüzünü güldürdü. Durum böyle olunca devam filminin geleceği ortaya çıktı. Son gelişmelere bakılırsa MGM stüdyoları Tomb Raider 2 için kolları sıvadı. Devam filminde başrolde yine Alicia Vikander’i göreceğiz. Yönetmen koltuğunda Roar Uthaug’un oturacağı düşünülüyor. Senaryoyu ise ilk filmi de kaleme alan Amy Jump yazacak. Şimdilik Tomb Raider 2 için çekimler ne zaman başlayacak bilmiyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

İlginizi çekebilir

İlk filmin fragmanı