reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Tomb Raider filminin konusu belli oldu

Tomb Raider‘ın yeniden beyaz perdeye uyarlanacağı bir süre önce belli olmuştu. Projenin yapımcılarından Graham King‘in açıklamasıyla birlikte yeni filmin konusu da netleşti.

2000’li yıllarda Angelina Jolie tarafından canlandırılan karakteri şimdi Alicia Vikander devralıyor. The Danish Girl ve Ex Machina gibi başarılı yapımlarla tanınan Vikander karakterin genç versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Bu projenin yönetmenliğini Roar Uthaug üstlenirken senaryoyu Geneva Robertson-Dworet kaleme alıyor.

Uzun zamandır hakkında pek haber çıkmayan filme dair son açıklama Graham King‘den geldi. Hey U Guys‘a konuşan King “Bizler bunu bir köklerine geri dönüş hikayesi gibi görüyoruz. Genç Lara Croft babasının hayatta olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. Bu da hikayenin duygusal temelini oluşturuyor. Alicia Vikander’in rolle ilgilenmesine neden olan da bu oldu.” sözlerini sarf etti. Böylece şimdiye kadar projede dair iddia edilen detayların doğru olduğu ortaya çıktı.

Oyunseverlerin ilgisini çekmeyi başaran projenin ismi henüz bilinmiyor. Şimdilik Tomb Raider ismiyle anılan yeni film 16 Mart 2018‘de vizyona girecek.