reklamı kapat

POPÜLER

Tomb Raider 2

Tomb Raider 2 hakkında belli olan ilk detaylar

Başrolünde Alicia Vikander‘in yer aldığı Tomb Raider serisinin beyaz perde macerasının devam edeceği bir süre önce belli olmuştu. Sonunda Tomb Raider 2 hakkında ilk detaylar da belli oldu.

Lara Croft bir süre önce beyaz perdeye geri dönmüştü. İzleyici karşısına çıkan ilk Tomb Raider filmi biraz Lara Croft’un orijin hikayesi tadındaydı. Alicia Vikander’in hayat verdiği Lara henüz 21 yaşındaydı ve babasının kaybolmasının üstünden 7 sene geçmişti. Bisikletli kurye olarak çalışan kahramanımız babasının kayboluşunu araştırmaya karar veriyor ve babasının son görüldüğü ülke olan Japonya’ya gidiyordu. Babasının geçmişine dair öğrendiklerinin ardından onun için büyük bir hayatta kalma mücadelesi başlıyordu ve asıl tanıdığımız Lara Croft’a dönüşüyordu. Filmin toplam gişe hasılatı 274 milyon dolar oldu. Normalde bu rakam gözümüze az gelse de, stüdyoyu memnun etmiş olacak ki, serinin devam edeceği açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tomb Raider 2 detayları

Hollywood’un güvenilir kaynaklarından Deadline sitesinin haberine göre MGM stüdyoları filme dair iki önemli detaya kesinlik kazandırdı. Bunlardan ilki ikinci filmin çıkış tarihi. Tomb Raider 2’nin 19 Mart 2021’de vizyona gireceği açıklandı. Başrolünü bir kez daha Alicia Vikander‘in üstleneceğini zaten biliyorduk. Fakat yönetmen konusunda bir belirsizlik söz konusuydu. İlk filmin yönetmenliğini üstlenen Roar Uthaug maalesef geri dönmüyor. Ondan boşalan yönetmen koltuğunu dolduran isim ise Ben Wheatley olacak. Bu sebeple Tomb Raider 2’de ufak farklılıklar görebiliriz.

İlginizi çekebilir

İlk filmin fragmanı