reklamı kapat

POPÜLER

joker

Joaquin Phoenix’li Joker için şaşırtan Oscar açıklaması

Başrolünü Joaquin Phoenix’in üstlendiği Joker filminin Venedik Film Festivali’nde gösterilmesinin ardından bu yapımın Oscar Ödülleri’ne aday gösterilebileceğine dair enteresan bir açıklama geldi.

DC çizgi romanlarından beyaz perdeye uyarlanan ancak DC sinema evreninde geçmeyen Joker filmi şimdiden büyük heyecan uyandırmış durumda. . Yönetmenliğini Todd Phillips’in üstlendiği yapım şimdiye kadar izlediklerimizden çok daha farklı bir çizgi roman uyarlaması gibi görünüyor. . 1970 ve 1980’lerin havasına sahip olan bu yapımda ana kahramanımız olarak Arthur Fleck’in görüyoruz. Onun hayatında büyük zorluklar yaşadığını ve bunun psikolojisini etkilediğini net bir şekilde anlıyoruz. Zamanla Arthur Fleck’in Joker’e dönüşümüne şahit olacağımızı tahmin etmek zor değil. Bu önemli karaktere Joaquin Phoenix hayat veriyor. Ona Robert De Niro, Marc Maron, Zazie Beetz, Frances Conroy, Douglas Hodge ve Brett Cullen gibi isimler eşlik ediyor.

Joker için Oscar açıklaması

DC hayranlarının fazlasıyla merak ettiği bu film Venedik Film Festivali’nde ilk kez izleyici karşısına çıktı ve büyük beğeni topladı. Bir çizgi roman uyarlamasının Venedik Film Festivali’nde yer alması oldukça dikkat çekici. Çünkü festival sanatsal yapımlara yer vermesiyle biliniyor. Bu yetmezmiş gibi festivalin başındaki Alberto Barbera filmin Oscar Ödülleri’nde adından fazlasıyla söz ettireceğine inandığını şu sözlerle ifade etti: “Joker filminin Oscar Ödülleri’nde şansının çok büyük olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle adaylardan birisi olacaktır. Kesinlikle tahmin edilmesi çok zor bir hikaye. Bu yüzden adaylık elde edecektir diye düşünüyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki karşımızda gerçekten çizgi roman uyarlaması türünün farklı bir örneği yer alıyor. Aksi halde Alberto Barbera’nın bu kadar iddialı açıklamalarda bulunacağını sanmıyoruz.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı