reklamı kapat

POPÜLER

joker

Joaquin Phoenix’li Joker filminden Türkiye rekoru

Başrolünü Joaquin Phoenix’in üstlendiği Joker filmi geçtiğimiz günlerde izleyici karşısına çıktı. Çok merak edilen yapım Türkiye’de seyirci rekoru kırmayı başardı.

DC çizgi romanlarından uyarlanan Joker son zamanların en fazla heyecan uyandıran filmlerinden biri. Bunun en önemli sebebi yönetmenliğini Todd Phillips’in üstlendiği filmin Venedik Film Festivali‘nde en iyi film ödülüne layık görülmesi. Bu önemli ödülü bir çizgi roman uyarlamasının almış olması fazlasıyla dikkat çekici. Öte yandan başroldeki Joaquin Phoenix‘in performansı da izleyicilerden övgü almayı başarıyor. Hem en sevilen DC kahramanını ele alan hem de yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu olan filmin bu denli ilgi çekmesi hiç şaşırtıcı değil. Görünen o ki Joker’e olan ilgi sadece Amerika’da değil, Türkiye’de de oldukça yoğun. Bu ilgi geçtiğimiz günlerde yeni bir rekorun kırılmasına vesile oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker filmi izlenme rekoru kırdı

Box Office Türkiye tarafından paylaşılan bilgilere bakılırsa Joker filmi geçtiğimiz hafta sonunda 385.488 kişi tarafından sinemalarda seyredildi. Bu rakamla birlikte Türkiye’de tüm zamanların ekim ayı en iyi yabancı film açılışını gerçekleştirmiş oldu. Bundan önce ülkemizde rekorun sahibi Venom filmiydi. Ekim ayında vizyona giren Venom ilk hafta sonunda 302.298 seyirci sayısına ulaşmıştı. Joker bu hafta sonunun ardından Venom’u zirvedeki yerinden etmiş oldu. Filmin dünya genelinde de başarılı bir başlangıç yaptığını göz önünde bulundurunca Joker’in rekoru ele geçirmesi hiç de şaşırtıcı görünmüyor.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı