reklamı kapat

POPÜLER

joker

Joaquin Phoenix’in gerçeğe dönüşmeyen Joker isteği

Joaquin Phoenix’in Joker filminin sonuna dair ufak bir isteği olduğu ancak yönetmen Todd Phillips’in buna karşı çıktığı gün yüzüne çıktı. Ancak bu noktada yönetmen doğru bir karar almış gibi görünüyor.

Yönetmenliğini Todd Phillips‘in üstlendiği Joker son zamanlarda gündemden düşmüyor. Filmin Venedik Film Festivali’nde elde ettiği başarının ardından gişede hızlı bir başlangıç yapması dikkatleri üzerine çekmesi için yetiyor da artıyor bile. Öte yandan filme dair enteresan detaylar ortaya çıkıyor.

Joaquin Phoenix’in Joker talebi

GamesRadar+‘ın haberine bakılırsa Joaquin Phoenix Joker’in çekimleri sırasında oluşan hataların ve komik anların filmin sonunda yer almasını istiyordu. Bu birçok komedi filminde gördüğümüz bir taktik. Hem izleyicilerle hikaye arasında samimi bir bağ yaratıyor, hem de seyircileri daha uzun süre sinema salonunda tutmayı amaçlıyor. Joaquin Phoenix de kamera arkasındaki keyifli anları hayranlarla paylaşmak istemiş gibi görünüyor. Fakat yönetmen Todd Phillips’in bu fikre karşı çıktığı anlaşılıyor. Yönetmen böyle bir hareketin filmin finalinin etkisini azaltacağını düşünmüş gibi görünüyor. Bu noktada onun doğru bir karar aldığını söyleyebiliriz. Çünkü Joaquin Phoenix’in isteği daha çok komedi filmleri tarafından yapılan bir tercih.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buna rağmen ilerleyen zamanlarda Joker ‘in kamera arkası görüntülerinin gün yüzüne çıkmasını umuyoruz. Hem perde arkasına dair daha fazla fikir sahibi olmak, hem de oyuncuların keyifli anlarına şahit olmak isteriz.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı