reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joker filminin doğaçlama çekilen sürpriz sahnesi

Joaquin Phoenix’in rol aldığı Joker filminin dikkat çekici sahnelerinden birinin doğaçlama olarak çekildiği ve yazılan senaryodan tamamen farklı olduğu ortaya çıktı.

Yönetmenliğini Todd Phillips’in üstlendiği Joker’in son zamanların en çok konuşulan işi olduğunu söyleyebiliriz. Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülünü almasının ardından gişede de fırtına gibi esen bir iş var karşımızda. Arthur Fleck karakterine hayat veren Joaquin Phoenix de bu yılın adından en fazla söz ettiren oyuncularından biri oldu. Öyle ki şimdiden Joker rolüyle en iyi erkek oyuncu Oscar’ına aday gösterilmesi bekleniyor. Todd Phillips‘in son açıklamasıyla birlikte Joaquin Phoenix ve Oscar söylentileri daha da alevlenecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker filminin doğaçlama anları

Screenplayed‘e konuşan Todd Phillips, Joker’in banyodaki dans sahnesinin senaryoda yer almadığını, Joaquin Phoenix‘in doğaçlama performansıyla çekildiğini açıkladı. Bu sahne izleyicilerin aklında kalan sayılı anlardan biriydi. Bir önceki sahneyle doğrudan bağlantılı olmaması sebebiyle Arthur Fleck’in Joker’e dönüşümünü net ortaya koyan anlardan biri olarak görülüyordu. Normalde bu sahnede Joker’in tuvalete girip kusması, ardından da silahını saklayacak bir yer araması bekleniyordu. Fakat bu hareketler Joker’e uygun bulunmadı. Todd Phillips ve Joaquin Phoenix sahneyi nasıl değiştirebileceklerini düşünmeye başladı. Filmin müziklerinden biri kullanılarak Arthur Fleck’in dans etmesi fikri bir saatlik beyin fırtınasından sonra ortaya çıktı. Fikir Joaquin Phoenix’in doğaçlama performansıyla hayata geçirildi ve o şekilde filmde kullanılmış oldu.

İlginizi çekebilir

Joker son fragmanı