reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile oyuncularının istediği özellik için açıklama

Call of Duty: Mobile, gördüğü ilgiyle beraber rekora da imza atmışken; oyuncular oyundaki en büyük eksikliklerden birinin kapatılmasını istiyor.

İlk haftasında elde ettiği 100 milyon indirme ile sadece Battle Royale değil tüm mobil oyunlar arasında en iyi çıkışı yakalayan Call of Duty: Mobile, başlangıcı rekorla yapmıştı. Oyunculardan büyük ilgi gören mobil Battle Royale oyunu içinse oyuncuların uzun zamandır talep ettiği bir özellik bulunuyor: Kumanda desteği. Artık Xbox ve PlayStation kumandalarını dahi akıllı telefonlara bağlayabildiğimiz şu günlerde CoD: Mobile ne yazık ki kontrolör desteği sunmuyordu. Daha doğrusu oyun ilk çıkışında birkaç saatliğine bu desteği sunmuş ancak daha sonra ilk gün yamasıyla bu destek kaldırılmıştı. Oyuncuların hayal kırıklığı sonrası konuyla ilgili ilk resmi açıklama yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty: Mobile için kumanda desteği yolda

Activision Reddit üzerinden oyunculara gelecek güncellemelerle ilgili bilgi verirken bu probleme de değinmeyi ihmal etmedi: “Kumanda desteği isteğinizi duyduğumuzu belirtmek isteriz. Halihazırda kumanda desteği için çeşitli testler yapıyor ve bu özelliği gelecekte sunmak için olasılıkları değerlendiriyoruz. Ancak bunu yapmadan önce her şeyin düzgünce uygulanmış ve dengeli şekilde ayarlanmış olması gerekiyor. Takipte kalın.

Bu açıklamaya göre CoD: Mobile için kumanda desteği önümüzdeki güncellemelerle gelebilir. Ancak çok yakın bir güncellemeyle gelecek gibi durmuyor. Kumanda desteğiyle beraber mobil oyunun deneyim konusunda sınıf atlayacağını ise net olarak söyleyebiliriz. Şimdilik indirilme istatistikleriyle hayli başarılı olan yapımın önümüzdeki dönemlerde PUBG Mobile gibi hayli iddialı bir rakibe kafa tutacak kadar gelir elde edip edemeyeceğini ise zamanla göreceğiz.

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus ekim ayı ücretsiz oyunlarını kaçırmayın