reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile oyuncularının en çok istediği özellik yayında

Call of Duty: Mobile, nihayet yeni bir güncelleme ile oyuncuların uzun zamandır istediği özelliği getirdi. Güncelleme iOS ve Android için yayında.

Kısa sürede popüler mobil Battle Royale oyunları arasına giren Call of Duty: Mobile, bir süredir oyuncuların beklediği kumanda desteğini getireceğini belirtiyordu. Esasen, oyun ilk çıktığında kumanda desteği sunuluyordu. Ancak açıklanmayan sebeplerle kısa sürede kumanda desteği geri çekilmiş ve oyunculardan büyük tepki toplamıştı. Daha sonra geliştirici ekip kumanda desteğinin geleceğini ancak oyun deneyimini bozmaması için optimize edilmesi gerektiğini açıklamıştı. Şimdi oyunun iOS ve Android için yayınlanan son güncellemesi kumanda desteğini yayına aldı. Ancak küçük bir detay var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty: Mobile her oyun kumandasıyla çalışmıyor

CoD: Mobile, güncelleme notlarında oyuna sadece ikinci nesil PS4 DualShock 4 ve Xbox One kumandalarının bağlanabileceğini kaydediyor. Nintendo Switch Pro veya başka bir üçüncü parti Bluetooth kumandayı oyuna bağladığınızda bunun desteklenmeyen bir cihaz olduğu uyarısı ekranda beliriyor ve oynanışınızı etkileyebileceği not düşülüyor. Yani oyun deneyimi optimizasyonu şimdilik sadece PS4 ve Xbox One kumandaları için yapılmış durumda. Ancak elbette önümüzdeki dönemlerde yeni güncellemelerle üçüncü parti kumandalar da desteklenebilir. Aynı zamanda kumanda için hassas ayarlar yapmak isterseniz oyunun kendi Ayarlar sekmesinden bu alana ulaşabilirsiniz. Oyuna kumanda bağlamak ve ayarları düzenlemek için en son güncellemeyi indirmeniz gerektiğini de yeniden belirtelim.

İlginizi çekebilir

Yeni Half-Life oyunuyla ilgili bilmeniz gereken her şey