reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile rakibi Call of Duty Mobile

PUBG Mobile rakibi Call of Duty: Mobile ilk başarısına ulaştı

PUBG Mobile rakibi olarak görülen Call of Duty: Mobile, kısa süre içinde ilk başarısını elde etti. Battle Royale odaklı oyuna ilk ilgi yoğun.

PUBG Mobile tarafından domine edilen mobil Battle Royale pazarındaki en yeni isim Call of Duty: Mobile oldu. 1 Ekim‘de iOS ve Android oyuncularıyla buluşan yapım için ilk veriler ise Sensor Tower tarafından paylaşıldı. Açıklamalara göre oyun 20 milyon kez indirilmiş durumda. Bu veri ön kayıt dönemini de barındırsa da ağırlıklı olarak ilk 36 saatlik süreci yansıtıyor. Bir adım daha ileri taşımak gerekirse; bu süre zarfında oyun içinde 2 milyon dolar’ın üzerinde harcama yapıldığı kaydediliyor. Oyun en yüksek ilgiyi yüzde 14 oranında Hindistan’dan görmüş. Amerika ise yüzde 9 ile listede 9. sırada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile hakimiyetini sarsabilir mi?

Farklı oyun modlarını da beraberinde getiren CoD: Mobile için en çok merak edilen nokta ise PUBG Mobile ile yarışıp yarışamayacağı. 7. seviyeye gelene kadar Battle Royale modunu açamadığınız oyunla ilgili ilk sıkıntılar ise uzun süre botlara karşı mücadele veriliyor oluşu.

CoD oyuncularını çekecek pek çok detaya yer verilen oyun Crash, Crossfire, Hijacked ve Nuketown haritalarını oyuncularla buluşturuyor. Bazı oyun modlarının şimdilik açık bulunmadığı yapımda Search and Destroy ve Free-For-All modlarına da yer veriliyor. Savaş bileti sistemini de barındıran oyun çıkışıyla beraber ilk sezonu başlattı. Bu sezon boyunca oyunu oynayarak çeşitli kozmetikler ve eşyalar edinebileceğinizi de belirtelim.

İlginizi çekebilir

PS4 ve PC için tamamen kişiselleştirilebilir kumanda