reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Bugüne kadarki en iyi Instagram özelliklerinden biri yayında

Instagram uzun zamandır beklenen özelliğini yayına aldı. Artık sizi rahatsız eden kullanıcılar “engellendiklerini” anlamayacak bile.

Popüler çevrim içi fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram günlük 500 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu da platform içinde beğeni ve hikaye etkileşimi dışında bol bol yorum yapıldığı anlamına geliyor. Bazı noktalarda siber zorbalığa, tacize kadar ulaşan bu yorumlarda kullanıcıyı engellemek de işe yaramayabiliyor. Çünkü bazı kullanıcılar bunu bir “oyuna” çevirip tekrar tekrar karşınıza çıkabliyor. Şimdi ise o devir bitti. Çünkü engellediğiniz kullanıcı sizin onu engellediğinizi anlamayacak bile. Platform üzerinde “kısıtlama” dönemi başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Instagram yeni kısıtlama özelliğini yayına aldı

Geçtiğimiz aylarda beta testine başlanan şimdi ise tüm kullanıcılarla buluşturulan bu özellikte, örneğin biri fotoğraflarınızın altına kötü niyetli yorumlar yazıyorsa o kişiyi engellemeden ortadan kaldırmanın çözümü sunuluyor. İzlemeniz gereken adımlar ise basit. Kişinin yorumu üzerine gelip, yorumu sola kaydırdıktan sonra ünlem işaretine dokunuyorsunuz. Burada “Bu yorumu şikayet et” ve “X’i kısıtla” seçenekleri çıkıyor. Kısıtlamayı tercih ederseniz kişinin yorumu, yorumu atan kişi dışında herkes için gizleniyor. Aynı zamanda bu kişi yeniden yorum yaptığında size bildirim gelmiyor ve bir kez kısıtlamak tüm gönderiler için kısıtlamaya yetiyor. Kişi kendi yorumunu görebiliyor ancak başka kimse göremiyor. Eğer dilerseniz gönderinizin altına gelen kısıtlı yorumları “Yorumu gör” seçeneğine tıklayarak tekrar herkese açabilirsiniz. O kişinin profiline giderek veya kendi gizlilik ayarlarınızdan da kişiyi kısıtlamanız mümkün.

Kısıtlı bir hesaptan gelen özel mesajlar da Mesaj İstekleri kutusuna düşüyor. Elbette bunun için de ayrıca bildirim almıyorsunuz. Gönderilen mesajı kısıtlanan kişinin haberi olmadan görüntüleyebilirsiniz. Bu harika özelilk tüm Instagram kullanıcıları için açılmış durumda.

İlginizi çekebilir

İşlevsel Twitter özelliği Android’den önce iOS’te