reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

instagram

Instagram’da hesabı kilitlemeden rahatsız edici yorumları engelleme [Nasıl yapılır?]

Hayatımızın bir kısmını paylaştığımız Instagram‘da içerikleri herkese açık şekilde paylaşan kullanıcılar zaman zaman rahatsız edici yorumlar alabiliyor. Yorumları filtrelemek ise mümkün.

Advertisement

Instagram, kullanıcılar arasındaki popülerliğiyle sosyal medya tutkunları için hayatın büyük bir kısmını kaplıyor. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasında kullanıcıların bir kısmı günlük paylaşımlarla hayatlarının adeta her anını paylaşıyor. Hal böyle olunca çeşitli kişi ya da gruplardan rahatsız edici mesajların gelmesi de kaçınılmaz oluyor. Ancak takipçilerle etkileşimi kaybetmek ve profilini gizlemek istemeyen kullanıcılar için bir yol daha var. Hesabınıza gelen yorumları bir filtreden geçirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumları filtreleme

Özellikle çok takipçili hesapların en iyi şekilde yararlanabileceği bu özellik sayesinde kullanıcılar hem gerçek takipçileriyle etkileşimi koruyabiliyor hem de belli başlı yorumları gizleyebiliyor. Bunu ayarlamak için profilinizi açtıktan sonra ayarlak sekmesinde Yorumlar > Rahatsız Edici Yorumları Gizle seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Ancak bu sadece otomatik bir filtreleme sunuyor. Daha gelişmiş bir filtreleme seçeneği için hemen altında yer alan Anahtar Sözcük Filtrelerini Etkinleştir seçeneğinden engellemek istediğiniz sözcükleri belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca sık şikayet edilen anahtar sözcükleri için de “Varsayılan Anahtar Sözcükleri Kullan” diye ikinci bir seçenek de mevcut. Böylelikle yorum sekmesini daha temiz hale getirebilir, sadece rahatsız edici değil reklam odaklı spam mesajları da engelleyebilirsiniz.

İlgili video

Google’dan Hikayeler benzeri özellik