reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite

Fortnite’ın son sezonu heyacan verici yeniliklerle geliyor

Son zamanlarda mobil platformun en başarılı oyunlarından biri olan Fortnite, yayınlanan son güncellemeyle yeni özelliklere kavuştu. Çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite’ın 4.sezonunda oyuncuları oynanışı derinden etkileyen eşyalar, özellikler ve göz alıcı yeni kozmetik eklentiler bekliyor.

Fortnite’ın dördüncü sezonunun başlangıcını haber veren V4.0 güncellemesi karakterlerin görünüşlerinden haritanın şekline ve oynanışa etki eden pek çok yenilik getiriyor. Oyuncuların bir süredir takip ettikleri ve hakkında teoriler ürettikleri meteorlar Fortnite dünyasına çarparak haritayı değiştirdi. Oyuncular değişen dünyayı gezerek yeni bölgeleri keşfedebiliyor. Haritanın değişmesi elbette oyuncuların alışkanlıklarının da değişmesini gerektiriyor. Fortnite Battle Royale’in zorlu dünyasında hayatta kalabilenler, yalnızca değişikliklere en hızlı ayak uyduranlar olacak.

Haritadaki kraterleri ziyaret eden bazı oyuncular pek çok parlayan meteor parçası ile karşılaşıyor. Oyuncular bu taşları kullandıklarında yer çekimi onlar için hafifliyor. Düşmanlarını şaşırtmayı seven oyuncuların bu taşları epey faydalı bulacağını söyleyelim.

Fortnite’ın son güncellemesi ne gibi yenilikler vadediyor?

Fortnite’ın V4.0 güncellemesi oyun dünyasını etkileyen bu değişikliklerin yanında pek çok teknik düzeltme ve iyileştirme de getiriyor. Düşmanlarının öldüğüne emin olmak için daima kafaya nişan alan oyuncular bundan böyle daha tehlikeli hale geliyor çünkü artık oyunda kafadan vuruşlara öncelik veriliyor. Yani bir oyuncunun kafasına nişan alındığında o sırada oyuncu kolunu kaldırır ve mermi koluna gelirse, mermi kolunu delip kafadan vuruş hasarı veriyor.

Video