reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram hesaplarını rahatsız edici yorumlardan koruyacak yeni sistem

Instagram, ipin ucunu sıkı tutuyor. Edinilen son bilgilere göre popüler sosyal paylaşım sitesi, kullanıcıları rahatsız eden hesaplara göz açtırmamak için yeni yöntemler geliştirdi.

Söz konusu internette fotoğraf paylaşmak olunca hemen hemen hepimiz bunu Instagram üzerinden yapıyoruz. Aynı zamanda birçok popüler simanın hesabının da bulunduğu platform artık her gün neredeyse 1 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcıların platformda daha fazla zaman geçirmesi açısından Instagram, yakın zamanda yine birçok yeniliğe ev sahipliği yapacağını duyurmuştu. “Nametags” (İsim Etiketleri) ve üniversite öğrencilerini platformda okullarıyla buluşturan yenilikler, bunlardan bazıları. Oldukça fazla kullanıcıyı barındıran sosyal paylaşım sitesinin elbette kullanıcıları rahatsız eden hesaplara da göz açtırmaması gerekiyor. Bu amaçla titizlikle çalışan bir ekibe sahip olmanın yanında platformda yeni bir yöntemin daha kullanıma sunulacağı ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rahatsız edici yorumlara göz açtırılmayacak

Instagram, platformda bulunan herhangi bir rahatsız edici yorumu “makine öğrenimi” sayesinde filtreleyebilecek. Normalde şikayet üzerine hareket eden Instagram, yeni sistem sayesinde bundan böyle rahatsız edici yorumları otomatik olarak tespit edebilecek demek oluyor. Üstelik bu yorumlara geçmişte yapılan ama bildirilmeyen yorumların da dahil olacağı belirtiliyor. Sistemin ayrıca canlı videolarda da kullanılacağı açıklanırken kullanıcıların hesaplarının kapatılmaması için artık daha dikkatli olması gerekiyor. Zira artık Instagram’ın profilinizi mercek altına alması için birinin sizi şikayet etmesi gerekmeyecek. Birkaç hafta içinde kullanılmaya başlanacak özelliğin ne kadar işe yarayacağınıysa zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Yeni kullanıma sunulan Ad Etiketleri’ni kişiselleştirme ve paylaşma