reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Instagram için animasyonlu emojiler ve fazlası geliyor

Dünyanın en çok kullanılan ağlarından olmayı sürdüren Instagram için yakında animasyonlu emojiler ve fazlası geliyor.

Instagram, yakında kişilerin hemen aşağıdaki videoda görebileceğiniz şekilde animasyonlu yani hareketli emojiler paylaşmasına imkan tanıyacak. Direkt Mesajlar için geliştirilen bu altyapıda animasyonlu emojiler tek olarak ya da mesaj içinde gönderilebilecek. Platform için elbette başka çalışmalar da var. Örneğin yakında ayrıca sohbet edilen kişilerle canlı konum paylaşma özelliği de kullanıma sunulacak. Bunlardan önce ise “Sen de ekle şablonlar” özelliği gelmişti. Instagram tarafından Türkiye’de de kullanıma açılan “Sen de ekle şablonlar” özelliği, firma tarafından “Popüler olan bir anı” başlat mottosuyla öne çıkarılıyor ve kısaca şu açıklama yapılıyor: “Herhangi bir hikayeyi şablona dönüştür. Herkesin ekleme yapabilmesi için viral görüntüler, fotoğraflar ve daha fazlasını şablona tuttur.” Bu yeni özellik hakkında ayrıca, “Herkes bu şablona ekleme yapabilir ve eklenen diğer hikayeleri görebilir.” açıklamasını geçen Instagram, süreçte GIF, fotoğraf ve metin kullanımına izin veriyor ve kişilere 2024’e girmeden önce “Sen de ekle” altyapısı için bir alternatif daha veriyor. Instagram daha önce ise spam konusunda attığı adımlarla ses getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaçıranlar için, “Bugün, önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak, hesaplarınızı istenmeyen etkileşimlere karşı proaktif bir şekilde koruma gücü verecek ve hesap durumunuzu etkileyebilecek içerikler hakkında şeffaflık sağlayacak bir dizi yeni aracı duyuruyoruz.” diyen Instagram, ilk olarak otomatik spam tespit sistemlerini geliştirdiklerini belirtiyor ve sahte takipçiler ile spam içeriklerin toplu olarak denetlenmesini de kolaylaştırıyor.

Yeni dönemde sizi takip etmesi engellenen ya da takip isteği gönderen tüm şüpheli spam veya bot hesaplar, analiz sonrasında spam veya bot hesap olabileceği düşünülen mevcut takipçiler ile birlikte gözden geçirmeniz için ayrı bir bölümde filtrelenecek.

Bu konuda, “Spam olmadığını düşündüğünüz herhangi bir hesap görürseniz onu tek tuşa basarak takipçileriniz arasına ekleyebilirsiniz. Ancak bu hesapların hepsinin spam veya bot olduğundan eminseniz, -Tüm spam takipçileri sil- seçeneğine basabilirsiniz.” diyen Instagram, etiketlendiğiniz içerikler özelinde de bir adım atıyor, spam olarak işaretlenen hesapların etiketleme yapmasını engelliyor ve etiketleme isteklerini “potansiyel spam” menüsü altında kullanıcı onayına sunmaya hazırlanıyor.

Eğer onay gelmezse bu etiket istekleri 30 gün içinde otomatik olarak silecek firma, spam ve bot takipçilerin toplu olarak kaldırılmasını ve spam içeren etiketlerin toplu olarak reddedilmesini sağlayan yeni araçlar ile hesap sahiplerine ciddi zaman kazandıracaklarını düşünüyor.

Instagram ayrıca artık içerik politikalarını ihlal eden gönderiler tespit ederse direkt olarak uygulama içi bildirimler de gönderecek.Gizli Kelimeler aracımız aracılığıyla gönderilerinizdeki spam veya saldırgan olabilecek yorumları proaktif olarak gizliyor olsak da, Gelişmiş Yorum Filtreleme özelliğimizi şüpheli spam’ları da filtrelemeye başlayacak şekilde güncelleyerek spam içerikli yorumları tespit etme ve gizleme yeteneğimizin gücünü artırıyoruz.” diyen şirket, platformu daha düzgün / güvenli bir yer haline getirmek adına önemli adımlar atıyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli