reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12.1

Aylar önce duyurulan yenilik iOS 12.1 ile geliyor

Apple’ın duyurusunu aylar önce yaptığı yenilik, iOS 12.1 güncellemesiyle cihazlarda olacak. Yayımlanacak güncelleme sonrası sohbetlerin daha da renkleneceği kesin.

Yayımlanmasının üzerinden daha bir ay geçmemişti ki iOS 12’nin ilk büyük güncellemesi hakkındaki detaylar netleşmeye başladı. Yeni güncellemenin yıldız özelliği ise elbette Apple’ın geçtiğimiz Şubat’ta tanıttığı emojiler. Apple, sitesinde yaptığı duyuruda genel betasını yakında yayımlacağı güncellemenin Şubat ayında isimleri geçen emojiler olduğunu açıkladı. Yeni emojiler arasında en dikkat çekenlerden birisi kızıl saçlı emoji. Uzun zamandır böyle bir emoji seti bekleyenler iOS 12.1 ile istediklerine sonunda kavuşuyor. Apple, emoji konusunda yön belirleyici firma olarak biliniyor. Bir emoji Apple tarafından tanıtıldıktan sonra diğer firmalar, emojileri benzer tasarımlarla kendi cihazlarına uygun hale getirerek kullanıma sunuluyor. Apple’ın tanıtımını yaptığı ve yeni iOS 12.1 güncellemesiyle gelecek olan emojiler nelerdi, bir kez daha hatırlayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi emojiler tanıtılmıştı?

Uzun süredir beklenen kızıl saçlı emoji, beyaz saç ve kıvırcık saç seçenekleri de geliyor. Hayvanlar tarafındaysa belki de en dikkat çeken simge, sivrisinek. Surat emojilerinde ise buz gibi olmuş ifade ve süper kahramanlar ilgi çekici. Son olarak yeni gelecek güncellemeyle çok sevdiğiniz kim ya da varsa artık onlara nazar boncuğu yollayabileceksiniz. Daha fazla emoji görmek için yukarıdaki galeriyi kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

iOS 12 ile tüm cihazlara gelen imleç kontrolü özelliği