reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Marvel Sinematik Evreni’nde Iron Man’in giydiği tüm zırhlar bir arada

Marvel Sinematik Evreni’nin sağlam temeller üzerine oturtulmasına yardımcı olan bir karakter varsa o da şüphesiz Iron Man. Robert Downey Jr.’ın hayat verdiği bu karakter şimdiye kadar sayısız zırhla izleyici karşısına çıktı. Marvel hayranlarından biri de tüm bu zırhları bir araya getirmeyi başardı.

Avengers’ın en sevilen üyelerini düşündüğümüzde akla ilk gelen Iron Man oluyor diyebiliriz. Tony Stark hem kendi solo filmleriyle hem de diğer kahramanlarla boy gösterdiği projelerle akıllarda yer etmeyi başardı. Üstelik her filmde farklı bir zırhla boy gösterdi. Başlangıçta hayatını kurtarabilmek için geliştirdiği Iron Man zırhını geliştirip bambaşka bir noktaya taşıdı. Öyle ki Avengers Infinity War’da artık yanında zırhı taşımasına gerek kalmamıştı. Nano teknoloji sayesinde üzerindeki kıyafeti Iron Man zırhına dönüştürebilecek noktaya ulaştı. Eklediği her yeni özellikle hem bizleri hem de çevresindekileri şaşırtmayı başardı.

Peki Marvel Sinematik Evreni’nin on senelik geçmişinde kaç farklı kostüm gördük? Kostümlerin görünüşü nasıl değişti? Reddit’te paylaşılan çalışma tüm bu sorulara aynı anda yanıt veriyor! En çok zırhı Iron Man 3’te gördüğümüzü tahmin etmek zaten hiç zor değil. Bunlar daha sonra teker teker patlamış ve ayrıca bir silah gibi kullanılmıştı. En dikkat çekici zırh ise kesinlikle Infinity War’daki. Bakalım Avengers 4’te ne gibi yenilikler göreceğiz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları