reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Robert Downey Jr’ın 10 sene önceki Iron Man deneme çekimi [İzle]

Avengers Endgame filmiyle birlikte Iron Man karakterine veda eden Robert Downey Jr‘ın bu önemli role seçilmesini sağlayan deneme çekimleri uzun bir aranın ardından yeniden gündemde.

Marvel hayranları çok iyi biliyor ki artık Iron Man denince akla direkt Robert Downey Jr geliyor. Fakat yaklaşık on sene önce durum böyle değildi. Marvel stüdyoları yeni bir sinematik evren yaratmak istiyor ve bunun ilk adımı olarak Iron Man’i beyaz perdeye taşımak istiyordu. Bu önemli projenin yönetmeni olması için Jon Favreau seçilmişti fakat Tony Stark’a kimin hayat vereceği hala belli değildi. Jon Favreau bu rol için Robert Downey Jr’ı istese de, Marvel stüdyoları bu karardan pek emin değildi. O dönemde Hollywood’a geri dönen oyuncunun nasıl bir performans sergileyeceğini görmek için deneme çekimi talep edildi. Robert Downey Jr da kamera karşısına geçip içindeki Tony Stark’ı ortaya koydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Robert Downey Jr’ın Iron Man oluşu

Robert Downey Jr’ın Iron Man deneme çekimleri aslında çok uzun zamandır internette var. Fakat bu videoyu yeniden gündeme taşıyan Marvel stüdyoları oldu. Avengers Endgame için hazırlanan kamera arkası videosunda Downey Jr’ın role seçilme süreci izleyicilerle paylaşıyor. Ekip deneme çekimlerini gördükten sonra Tony Stark‘ı başka bir oyuncunun canlandıramayacağına ikna olduğunu ifade ediyor. Onların hazırladığı bu video ile Iron Man’in deneme çekimi görüntüleri yeniden ilgi odağı oldu. Bu tarihi anları haberimizin girişindeki videoda bulup izleyebilirsiniz.