reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Iron Man yıldızı Robert Downey Jr’a göre kendisinin en iyi filmi

Iron Man karakteriyle gönüllerde taht kuran Robert Downey Jr, kendisinin en iyi filmini açıkladı. Seçtiği yapım Marvel Sinematik Evreni’nde yer almıyor.

Robert Downey Jr’ın Marvel Sinematik Evreni izleyicileri için yeri çok başka. Başarılı oyuncu Iron Man filmiyle birlikte MCU’nun temellerini attı. İlerleyen on sene boyunca da bu dünyanın en önemli karakterlerinden biri olarak karşımıza çıktı. Tony Stark‘ın hikayesi Avengers Endgame ile birlikte son buldu. Fakat Robert Downey Jr gönüllerdeki yerini koruyor. Yakında Dolittle filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanan tecrübeli oyuncu en güzel bulduğu filmini açıkladı. Bunun nedeni yine Marvel hayranlarını mutlu edecek türden çıktı.

Ona Iron Man yolunu açan önemli film

“Kiss Kiss Bang Bang’in birçok açıdan çektiğim en iyi film olduğunu düşünüyorum. Film benim gelecekteki projelerim için bir referansa dönüştü. Film çıktığında sonuç istediğimiz gibi olmadı fakat Jon Favreau bu filmi seyretti ve benim bir aksiyon filmi yıldızı olabileceğimi düşündü. Kiss Kiss Bang Bang sayesinde Marvel Sinematik Evreni’ne giriş yaptım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kiss Kiss Bang Bang sayesinde Jon Favreau, Robert Downey Jr’ın iyi bir Iron Man olacağına inandı. Oyuncu o dönemde hayatının en zorlu dönemini geride bırakmaya çabalıyordu. Bu yüzden stüdyolar onu işe alma konusunda istekli değildi. Ancak Jon Favreau’nun ısrarları sayesinde Robert Downey Jr’ı Tony Stark olarak gördük. Bu karar Marvel için inanılmaz bir dönemin başlangıcı oldu.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı