reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Dolittle

Robert Downey Jr. Dolittle filmini kurtaramadı

Robert Downey Jr.’ın Marvel sonrası ilk filmi olan Dolittle geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Ancak filmin gişe hasılatı pek umut vadetmiyor.

Uzun yıllar boyunca Iron Man rolünde seyrettiğimiz Robert Downey Jr., Avengers Endgame sonrasındaki ilk yapımıyla sonunda karşımıza çıkıyor. Onun tercihi hayvanların etrafında şekillenen Dolittle oldu. Ülkemizde de vizyona giren bu yapımın başrolü son yıllarda giderek daha çok sevilen Robert Downey Jr.‘a verildi. Fakat onun popülerliği filmi kurtaramayacak gibi görünüyor. En azından gişe rakamları gidişatın pek de iyi olmadığına işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dolittle gişe kazancı

Box Office Mojo sitesinde yer alan bilgilere bakarsak, Dolittle filminin Amerika’da 29,5 milyon dolar gişe hasılatı elde ettiğini görüyoruz. Uluslararası pazarlardaki kazancın toplamı ise Amerika’dan düşük. 27.3 milyon dolar. Bu da filmin ilk hafta sonu sonrasında 56,8 milyon dolar hasılat elde ettiğini gösteriyor. Fakat Universal stüdyoları imzası taşıyan bu yapımın oyuncu kadrosu ünlü isimlerden oluşuyor. Başroldeki Robert Downey Jr’ın yanında seslendirme yapan isimler arasında Antonio Banderas, Michael Sheen, Emma Thompson, Rami Malek, Tom Holland ve John Cena gibi isimleri görüyoruz. Yani filmin bütçesi oldukça yüksek. Çeşitli kaynaklara göre filmin bütçesi 175 milyon dolar civarındaydı. Eğer film daha ilk haftasından düşük kazançla başlarsa, önümüzdeki haftalarda da durumu kurtarması mümkün olmuyor. Bu sebeple filmin yaklaşık 100 milyon dolar zarar edebileceği düşünülüyor.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı