reklamı kapat

POPÜLER

Robert Downey Jr Iron Man

Robert Downey Jr.’ın Iron Man efsanesini yaratan kararı

Marvel Sinematik Evreni‘nin temellerini atan Robert Downey Jr’ın rol aldığı ilk Iron Man olmuştu. Film izleyicilerde öyle bir etki yarattı ki herkes bu dünyanın nerelere gideceğini görmek istedi. İşte bu etkiyi yaratan final sahnesi meğer Robert Downey Jr‘ın eseriymiş!

İlk Iron Man filmi bundan on sene önce vizyona girdi. Marvel Sinematik Evreni’nin temellerini atıp Avengers ve Guardians of the Galaxy gibi filmlerin gelmesine vesile oldu. Orijinal Iron Man filminin en dikkat çekici sahnesi ise şüphesiz finali. Gazetecilerin karşısına çıkan Tony Stark, SHIELD’ın kendisine verdiği bahaneye uymak yerine “Ben Iron Man’im” demişti. Böylece Tony Stark’ın kahramanlığını bir rock yıldızı gibi benimsemesine şahit olmuştuk. İşte bu sahne meğer tamamen Robert Downey Jr‘ın fikriymiş! On senedir gizli kalan bu gerçeği Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige, Deadline’a açıkladı. Düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Şahane bir replikti. Bir şeyi hiçbir neden olmadan değiştirmek farklı başka, daha iyi hale getirmek için karakterin özüne sadık kalarak değiştirmek başka. Bu tarz değişimlere açığız. Tony Stark’ın SHIELD’ın verdiği kartlara sadık kalmayıp ‘Ben Iron Man’im’ demesi karakterin özüne uygun bir hareket. Çizgi romanlarda daha önce yapılmamış bir şey. Fakat orijinal kaynakla alakasız da değil. Onun bu hamlesi bize diğer projelerimizde ilham verdi. Aradan geçen 20 filmin ardından hayranlar değişim ve uyum bekliyor. Çizgi romanlara körü körüne bağlı kalmak yerine ilham almamızı tercih ediyorlar.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçekten de Tony Stark’ın “Ben Iron Man’im” demesi Marvel’ın en unutulmaz anları arasında yer alıyor. Buradan bir kez daha anlıyoruz ki Robert Downey Jr. gerçekten Iron Man için en ideal isim.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War kamera arkası