reklamı kapat

POPÜLER

iron man marvel

Marvel Sinematik Evreni’nin temellerini atan Iron Man kötüsü

Marvel Sinematik Evreni başarıyla geçen onuncu senesini kutluyor. Bu devasa dünyanın temelleri ilk Iron Man filmiyle ile birlikte atılmıştı. Fakat her şeyin sorumlusu aslında kahramanlarımız değil, Iron Man’in kötüsü olarak seyrettiğimiz Obadiah Stane.

On sene önce Marvel Sinematik Evreni’nin sağlam temelleri Robert Downey Jr‘ın rol aldığı Iron Man filmiyle atıldı. O zamandan beri de Robert Downey Jr’ı Marvel dünyasının babası olarak gördük. O zaman elde edilen başarı Captain America ve Thor’un solo filmlerinin çekilmesine vesile oldu. Sonunda tüm kahramanlarımız Avengers ismiyle bir araya geldi. Filmin rekor gişe kazancıyla sinemanın kapıları diğer Marvel kahramanlarına da açılmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak eğer 2008 senesine geri döner ve Iron Man’e biraz yakından bakarsak tüm bunların sorumlusunun Obadiah Stane olduğunu söyleyebiliriz. Aradan geçen zamanın ardından ismi çok tanıdık gelmese de Obadiah Stane, Iron Man 1’in kötüsüydü. Tony Stark‘ı alt edip yerine geçmeyi amaçlarken onun Iron Man zırhını yaratmasına vesile olan kötüden bahsediyoruz. Onun ufak planları zincirleme bir etki yarattı ve Marvel Sinematik Evreni’nin bugünkü haline ulaşmasına vesile oldu. Böylece Jeff Bridges‘ın hayat verdiği karakter akıllarda yer etmese de, büyük bir iz bırakmayı başardı.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War çekim hataları