reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel Sinematik Evreni’ndeki tüm kötülerin ölüm anları [Video]

Marvel Sinematik Evreni on yıllık geçmişinde karşımıza pek çok kötü çıktı. Bu kötülerin sonu ise genelde ölüm oldu. Marvel hayranları hazırladıkları videoda tüm Marvel kötülerinin ölüm sahnelerini bir araya getirdi.

Marvel stüdyolarının on bir senelik macerası 2008 senesinde Iron Man ile başladı. Böylece MCU’nun ilk kötüsü Tony Stark’ın karşısına çıkan Obadiah Stane olmuştu. O dönemde karşımıza çok daha sönük ve başarısız kötüler çıktığını kabul etmek gerekiyor. Sonrasında bu gidişat Thor’un kötüsü olarak tanıştığımız sonradan The Avengers filminde de karşımıza çıkan Loki oldu. Tom Hiddleston’ın hayat verdiği karakter o kadar sevildi ki, ölse de geri dönmeye devam etti. Öyle ki Avengers Infinity War’daki ölümüne rağmen onu farklı bir şekilde geri döndürmenin yolu bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen kötüleri

Zamanla MCU’nun kötüleri giderek daha kaliteli ve başarılı bir hale büründü. Örneğin Black Panther filminin kötüsü olarak tanıdığımız Killmonger o kadar gerçekçi bir karakterdi ki çok beğenildi. Benzer bir durumun Avengers Infinity War ve Avengers Endgame’de seyrettiğimiz Thanos için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni Avengers Infinity War’un bu karakteri tanıtmak için zaman harcamış olması. Yani direkt olarak onu bir kötü olarak görmek yerine hikayeyi onun tarafından da görme fırsatımız oldu. Bu da olaylara bakış açımızı değiştirdi. Thanos’u haklı bulan pek çok izleyici çıktı.

Marvel Sinematik Evreni’ndeki tüm kötülerin ölüm anlarını bir araya getiren videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz. Bu videoda sahte ölümlerin de yer aldığının altını çizelim.