reklamı kapat

POPÜLER

BMW iNEXT

Merakla beklenen BMW iNEXT cephesinden net menzil değerleri göründü

Yakın vadeli planın üst seviye modellerinden birisi olmaya hazırlanan BMW iNEXT, yılın ilk başlarında dile getirilen menzil değerinde kayıp yaşayacak.

Hafta başında ortaya çıkan detaylar üzerinden yakın vadeli elektrikli otomobil planlarını mercek altına aldığımız BMW’de hareketlilik son sürat devam ediyor. Markanın önümüzdeki 4 yıllık süreci kapsayan kısa vadeli model planlamasında 12 tam elektrikli otomobile işaret eden marka aynı dönem içerisinde toplamda 13 adet de hibrit modelle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlandığını net bir şekilde biliyoruz. Bu planın tam elektrik ayağının en çok beklenen isimlerinden birisi de şüphesiz BMW iNEXT. Konseptten itibaren başlayan süreçte aracı 2021 itibarıyla tamamen hazır şekilde üretim bandına çıkartacak olan markadan teknik detaylar da artık daha net bir şekilde masada görünmeye başladı.


BMW iNEXT menzil değerinde düşüş gözlemlendi

Süreç içerisinde modelle ilgili basına yansıyan pek çok detay arasında en dikkat çekeni menzil ayağında olmuştu. Bu noktada 700 kilometrelerin konuşuluyor olması şüphesiz herkes kadar bizi de heyecanlandırdı. Lakin gelen son bilgilere bakıldığında bu rakamın 580 ile 600 kilometre aralığında seyredeceğini görüyoruz. Yaklaşık 100 kilometrelik kayıba rağmen bu değerin de Mercedes, Audi, Jaguar ve Tesla gibi önemli rakipler karşısında fazlasıyla yeterli olacağını söylemek mümkün. 120 kWh kapasiteli bir batarya paketiyle gelmesi beklenilen iNEXT’in ebatsal verileri itibarıyla son jenerasyon X5’e yakın olacağını da tüm bu detaylar arasında öne çıkartmak mümkün. BMW’nin içerisinde geliştirdiği yarı otonom teknolojilerin geldiği son noktayı da temsil edecek olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.