reklamı kapat

POPÜLER

BMW iNext elektrikli otomobil
BMW iNext
BMW iNext
BMW iNext

Elektrikli otomobil BMW iNext zorlu çöl testinde görüntülendi

2021 yılının sonuna kadar bir milyon elektrikli otomobili yollarda görmeyi düşündüklerini belirten BMW, elektromobilitenin ön saflarında yer alıyor. Elektrikli otomobil BMW iNext için geri sayım başladı.

İ3 ve i8 modelleriyle beğeni toplayan BMW, bir taraftan da BMW iNext olarak adlandırılan otomobilin çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, Güney Afrika’daki Kalahari Çölü’nde kamuflajlı olarak görüntülenen iNext sıcaklık testine tabii tutuldu. Yapılan test, aracın aktarma organlarının ve gövdesinin toz, kum ve engebeli yol koşullarıyla birlikte kavurucu ısıyla başa çıkmasını sağlıyor. Samsung ile yapılan iş birliği sayesinde 5G teknolojisine de destek verecek modelde  alışılmadık çokgen şeklindeki direksiyon simidi  ve kavisli dokunmatik ekran yer alıyor. Şirket performans ve menzil hakkında bir detay paylaşmasa da şirketin 700 kilometrelik menzil isteğinin olduğu bilinen bir gerçek. Otomobilde 700 kilometrelik bir menzil görürsek şaşırmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Otomobilin 2021 yılında yollarda göreceğimiz söyleniyor. Otomobilin fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW elektrikli otomobil iNext haricinde iX4 sedanı tanıtmaya hazırlanıyor

Şirket ayrıca iX3 modeli üzerinde de çalışmalar yapıyor. Şirket ayrıca BMW’nin 3 Mart‘ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept i4 sedan’ın tanıtımını da gerçekleştirecek. i3 modelinden daha büyük boyuta sahip olacak otomobille  ilgili tüm detayları da önümüzdeki ayın başında sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu