reklamı kapat

POPÜLER

BMW i4

Geri sayım başladı; elektrikli Gran Coupe BMW i4 cephesinden son gelişmeler

Uzun süredir devam eden test sürecinin ardından konsept formuyla ilk nabız atışlarını alacağımız BMW i4, yeni dönemin ilkleri arasında.

Cenevre Otomobil Fuarı seri üretime hazır otomobillerle birlikte markalarının gelecek vizyonlarını şekillendirecek konseptlerin de cenneti olacak. Polestar‘ın bugün attığı adımla kızışan sürece nihayet BMW de dahil oluyor. Resmi kaynaklar üzerinden geri sayım süreciyle ilgili detayların paylaşıldığı BMW i4, kısa vadeli planlama içerisinde üretime taşınacak önemli elektrikli otomobillerden birisi olacak. Gran Coupe ile yeni nesil güç ünitesinin buluşacağı ilk model olarak da kayıtlara geçmeye hazırlanan i4, performans noktasında M paketlere meydan okuyacak. Bu iddianın ilk ipucunu 530 PS civarında seyredecek olan güç değeriyse vermeden de geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW i4 önümüzdeki yıl rekabete hazır olacak

i4’ün ne denli önemli bir model odluğunum Marka Başkanı Adrian van Hooydonk‘un heyecanından da anlamak mümkün. Konuyla ilgili kısa bir açıklamada bulunan Hooydonk; “Konsept olarak sergileyeceğimiz bu proje, BMW markasının elektrik dönüşümünün merkezinde. Dinamik tasarım ve premium karakterin sıfır emisyonla buluşması da bizim için ayrı bir mutluluk.” ifadelerine yer verdi. Şimdilik resmi bir teknik verisi paylaşılmayan i4’ün beklentileri üzerinde ise bazı rakamlar karşımıza çıkıyor. 0’dan 100’e hızlanması yaklaşık 4 saniye süreceği söylenen modelin maksimumda 200 km/s hıza erişebileceği ve 6 dakikalık şarj ile 100 kilometre menzil kat edebileceği bilgileri de masada görünen parçalar arasında. 2021 içerisinde seri üretim formuyla asfalta indirilmesi planlanan BMW i4 ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu