reklamı kapat

POPÜLER

BMW i4

BMW i4 tanıtım öncesi ortaya çıktı; işte ilk detaylar

Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki tanıtım programı sekteye uğrayan BMW i4, saatler sonra gerçekleştirilecek etkinliği öncesinde ilk detaylarıyla radarımıza takıldı.

Yarın düzenlenecek etkinlik kapsamında örtülerinden kurtulmasını beklediğimiz BMW i4, test sürecinden itibaren yakın markajımızda olan modellerin başında. Markasının yeni dönemdeki ilk ciddi elektrikli otomobillerinden birisi olacak i4, BMW’nin de ilk elektrikli Gran Coupe‘si olacak. Uzun süredir devam eden bekleyi sürecinin kendisini gösteren ilk detayları ise sızıtı göselleri üzerinden karşımıza çıkıyor. Normal program gereği Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen aracın, fuarın iptal olmasıyla birlikte dijital olarak tanıtılacak. Masada görünen özellikler ise büyük oranda seri üretime taşınacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW i4 teknik özellikleri hakkında ne biliyoruz?

BMW i4 hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta performans konusunda oldukça iddialı yapısı. Şimdilik resmi bir teknik verisi paylaşılmayan otomobilin 0’dan 100’e hızlanması yaklaşık 4 saniye süreceği söyleniyor.Maksimumda 200 km/s hıza erişebileceği ve 6 dakikalık şarj ile 100 kilometre menzil kat edebileceği bilgileri de masada görünen parçalar arasında. Toplam menzil noktasında ise 600 kilometre seviyelerinin konuşulduğunu söyleyebiliriz. 2021 içerisinde seri üretim formuyla asfalta indirilmesi planlanan BMW i4 üretimi Münih’te gerçekleştirilecek. İlgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu