reklamı kapat

POPÜLER

Cupra Formentor

Bekleyiş sona erdi; markanın ilk özgün modeli Cupra Formentor seri üretime hazır!

Cenevre Otomobil Fuarı’nın kurbanlarından birisi olarak sanal platformda tanıtılan Cupra Formentor, beklenilen performans dinamiklerini vermeye hazır.

SEAT’ın yapılanmasıyla marka bazında ayırma yoluna gittiği Cupra, iptal edilen Cenevre Otomobil Fuarı’nın en dikkat çeken standlarından birisine sahip olmanın hazırlığı içerisindeydi. Fuarın rafa kaldırılmasının ardından diğer markalarda olduğu gibi kendi tanıtım hamlesini gerçekleştiren marka, Leon’un ardından ilk kez kendisine ait bir model adıyla karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıl konsept olarak tanıtılan ve büyük ilgi toplayan Cupra Formentor, hibrit motor dinamikleriyle performansı bir arada kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Otomobilin ilk teslimatlarıysa bu yılın son çeyreği içerisinde gerçekleştirilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cupra Formentor hakkında öne çıkan rakamsal veriler

Adını SEAT’in diğer modellerinde olduğu gibi İspanya’nın kültürel ve şehirlerinden alan model için bu kez Mallorca’daki bir ada temsil ediliyor. Modelin teknik özelliklerinin girişinde bizleri iki farklı motor seçeneği karşılıyor. Hibritin merkezinde ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi 1,4 litrelik benzinli motor karşımıza çıkıyor. Elektrik motoruyla birlikte 245 PS‘lik bir güçle otomobile entegre edilen bu üniteyi tercih etmek istemeyenler ise 2.0 litrelik benzinliye geçmek zorunda. Bu seçenekle birlikte ise 310 PS güç ve 400 Nm asfalta aktarılıyor. Dört tekerlekten çekişli altyapı dinamiği standart olarak sunulan modelin, hibrit versiyonunda 50 kilometre menzil vadedildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Standart olarak dinamik şasi kontrolü gibi sürüş dinamiğine doğrudan etki eden bir teknolojiyi de barından Formentor’da akıllı hız sabitletici, şerit takip ve park asistanları gibi tüm elektronik destekler de standart olarak geliyor.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Seat Leon