reklamı kapat

POPÜLER

306 PS güçle geldi; karşınızda 2020 Cupra Leon

Merakla beklenen tanıtım etkinliğiyle örtülerinden kurtulan 2020 Cupra Leon, motor ve güç seçeneği bazında oldukça zenginleştirilmiş durumda.

SEAT içerisinden “ayrılarak” yoluna başlı başına bir marka olarak devam ettiği günden beri ilgi çekici işler yapmaya devam eden Cupra, yeni jenerasyonlar üzerinden bu başarıyı tırmandırma peşinde. Bir süredir prototip görüntüleriyle test sırasında karşımıza çıkan 2020 Cupra Leon, düzenlenen özel etkinlikle birlikte tüm dünyanın karşısına çıkarıldı. İlk gösterimi önümüzdeki ay içerisinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan otomobili bir önceki nesillerinden ayıran en büyük fark ise ilk kez hibrit olarak da tercih ediliyor olması. Tasarım ve donanım bazında da standart Leon ailesinden gözle görülür şekilde ayrılan Cupra’nın bu noktada tam not aldığını da söylemeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Cupra Leon teknik özellikleri

Yeni Cupra Leon’nun kaputunun altında ilk aşamada bizleri tanıdık bir üye bekliyor. 2.0 litrelik benzinli bu motoru üç farklı güç seçeneğiyle almak mümkün. Giriş seviyesinde 245 PS güç ve 370 Nm torkla gelen otomobil bir üstte ise 300 PS güç ve 400 Nm’ye kadar çıkarılabiliyor. Ailenin en güçlüsü ise 306 PS güçle asfalta iniyor. Leon ailesinde olduğu gibi Cupra’da da ilk kez gördüğümüz hibrit seçeneğin merkezinde ise 1,4 litrelik benzinli motor var. Elektrikli üniteyle desteklenen bu bileşende ortaya 145 PS güç ve 400 Nm tork çıkıyor bu bu rakamlar ilkine göre çok daha verimli. Saf elektrik modunda 60 kilometre menzil kat edebilen Cupra Leon Hybrid’in bataryasını en iyi derece 3,5 saatte doldurmak mümkün. Açıklanan performans verilerinin son halkasında ise 4,8 saniyelik 0-100 ve 250 km/s’lik maksimum hızı da öne çıkarabiliriz. Önümüzdeki ay satış süreciyle ilgili de bilgilerini almayı beklediğimiz modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Seat Leon