reklamı kapat

POPÜLER

2020 SEAT Leon

Yeni Volkswagen Golf’te kullanılmayan işlevsel 2020 SEAT Leon donanımı

2020 SEAT Leon tanıtımıyla birlikte marka içerisindeki hemen herkesin zirveye çıkarttığı güvenlik ve donanım noktasında ince detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Geride bıraktığımız gün küresel lansmanı düzenlenen 2020 SEAT Leon için yolculuk henüz yeni başlıyor. Etkinliğin ardından tüm dünya basınında geniş yer bulan dördüncü jenerasyon, markasının son dönemlerde en güvendiği otomobil olarak nitelendirilebilir. Bu zamana kadar üretilmiş en teknolojik, bağlanılabilir ve güvenli SEAT modellerinden birisi olarak kayıtlara geçen Leon ile ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu detayların kuzeni Volkswagen Golf’de bulunmamasıysa aslında işi daha da ilginç yapan noktalardan.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 SEAT Leon ambiyans aydınlatmaları güvenlik uyarı sistemine entegre

Yeni Leon’un kokpit bölümüne baktığımızda İspanyol üreticinin teknolojik dokunuşlarını çok net şekilde gördük. 10,25 inçlik dijital sürücü ve 10 inçe kadar uzayan multimedya ekranının merkezinde şekillenen bu bölümün gece sürüşlerindeki en büyük destekçisi ise yeni ambiyans aydınlatma sistemi olacak. Marka mühendisleri bu özelliği daha da anlamlı kılmak adına güvenlik destekleri arasında yer alan kör nokta uyarı ve şerit değiştirme sistemleriyle bir araya getirmeyi tercih etmiş. Olası kaza senaryolarının önüne geçmesi adına uyarı anında sarı renkle yanıp sönmeye başlayan aydınlatma sistemi bu sayede problemin gözden kaçırılmasına olanak tanımıyor. Sürüş modlarına göre de farklı karaktere bürünen bu dinamik ışık paketinin üst seviye donanımlarda standart olarak sunulduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İlgili video

Leon tanıtımı