reklamı kapat

POPÜLER

Sony Vision-S elektrikli otomobil

Sony’nin ilk elektrikli otomobili Vision-S hakkında son bilgiler [Video]

Sony, Las Vegas’ta düzenlenen CES Fuarı’nda bir sürpriz yapmış ve ilk elektrikli otomobili Sony Vision-S’i tanıtmıştı. Otomobilin tanıtılmasının ardından prototip Sony Vision-S,  Las Vegas’tan Avusturya’nın Graz şehrindeki geliştirilme merkezine getirildi. Elektrikli otomobil için geri sayım başladı.

Otomobilin Graz şehrinde test çalışmalarının yapılacağı ve Sony’nin burada otomobil üreticisi Magna Steyr ile iş birliği gerçekleştireceği dile getiriliyor.  Bu yılın sonlarına doğru halka açık yollarda test edileceği belirtilen Vision-S’in bir test videosu da paylaşıldı. Graz’da mühendisler tarafından test edilen Vision-S,  geliştirilmeye devam ediyor. Elektrikli konsept sedan olarak karşımıza çıkan Vision-S, güvenlik, konfor, eğlence ve uyarlanabilirliğin gelişimini kapsayan mobilitenin geleceğine bir bakış sunuyor.

Sony Vision-S elektrikli otomobil

Elektrikli otomobil Sony Vision-S’in içinde ve dışında 33 farklı sensör yer alıyor. CMOS sensörlerin Lexus ve Toyota gibi bazı modellerde de kullanıldığını belirtmekte yarar var. Sensörler, nesneleri bulmak ve otomobili yolda yönlendirmeye yardımcı olmak için bilgileri işleyen bir bilgisayara iletiyor. Çoklu geniş ekranların ve 360 ses desteğinin olduğu otomobilde bazı parçaların BlackBerry ve Bosch gibi sektör oyuncularından geldiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Vision-S ne zaman satışa sunulacak?

Saatte 100 kilometre hıza 4,8 saniyede ulaşabilen otomobilin sunduğu saatteki maksimum hız ise 240 kilometre. 4 kişilik oturma kapasitesine sahip olan elektrikli otomobil Vision-S’in ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Geliştirilme aşamasının tamamlanmasının ardından otomobilin piyasaya sunulacağı dile getiriliyor.