reklamı kapat

POPÜLER

Sony Vision-S

Prototip elektrikli otomobil Sony Vision-S için geri sayım başladı

Sony Vision-S elektrikli otomobil Las Vegas’ta düzenlenen CES Fuarı’nda tanıtılmış ve hemen ardından Avusturya’nın Graz şehrindeki geliştirilme merkezine getirilmişti.

Otomobilin Graz şehrinde test çalışmalarının yapılacağı ve Sony’nin burada otomobil üreticisi Magna Steyr ile iş birliği gerçekleştireceği dile getirilmişti. Bu yılın sonlarına doğru halka açık yollarda test edileceği belirtilen Vision-S’in bir test videosu da paylaşılmıştı. Sony’nin merakla beklenen elektrikli otomobili Graz şehrinden Tokyo şehrine geliştirilme süreci için getirildi. Bununla ilgili bir video da yayınlayan Sony, bu otomobili geliştirmeye devam ediyor.

Elektrikli otomobil Sony Vision-S modelinin içinde ve dışında 33 farklı sensör yer alıyor. CMOS sensörlerin Lexus ve Toyota gibi bazı modellerde de kullanıldığını belirtmekte yarar var. Sensörler, nesneleri bulmak ve otomobili yolda yönlendirmeye yardımcı olmak için bilgileri işleyen bir bilgisayara iletiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Vision-S performansıyla dikkat çekiyor

Çoklu geniş ekranların ve 360 ses desteğinin olduğu otomobilde bazı parçaların BlackBerry ve Bosch gibi sektör oyuncularından geldiği belirtiliyor. Saatte 100 kilometre hıza 4,8 saniyede ulaşabilen otomobilin sunduğu saatteki maksimum hız ise 240 kilometre. 4 kişilik oturma kapasitesine sahip olan elektrikli otomobil Vision-S’in ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Henüz prototip aşamasında olan otomobilin çok yakında yollarda test edileceği belirtiliyor. Geliştirilme aşamasının tamamlanmasının ardından otomobilin piyasaya sunulacağı dile getiriliyor.  İç mekanda şirket, yolcuları izlemek için bir tür lidar olan uçuş zaman sensörü kullanıyor. Sony bu sistemin yolcuları tanımak ve özelleştirilmiş bilgi-eğlence ayarları sağlamak için kullanılabileceğini not ediyor.   Otomobil hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.