reklamı kapat

POPÜLER

Sony a7S III

Düşük ışık uzmanı Sony a7S III ve Sony a7S II karşılaştırması

Sony a7S III ile Sony a7S II fotoğraf makinelerini karşı karşıya getirdik. Sahip olduğu performansla hem düşük ışık fotoğrafçılığında hem de video konusunda çok başarılı olan Sony a7S II, fotoğraf tutkunlarından tam not almıştı.

Sony, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği tanıtımda abisi Sony a7S III modelini de görücüye çıkardı. Yeni model dinamik aralık konusunda bir önceki modelden daha iyi performans sergiliyor. a7S II saniyede 60 kare 4K video kaydına destek verirken, a7S III saniyede 120 kare 4K video kaydedebiliyor. Yeni modelde bulunan 10 bit desteği sayesinde daha geniş renk aralığı sunuyor. Bu sayede çok daha gelişmiş bir görüntü kalitesi elde ediliyor.  Sony a7S II’de 8 bit videolar kaydedilebiliyor. A7S III’teki diğer bir artı özellik ise, 500 Mbps’ye kadar bit hızlarını destekleyen XAVC-S-I ve 200 Mbps’de 4K / 100p gibi yüksek kare hızı modlarını destekleyen XAVC-H formatı. Toza ve neme karşı dayanıklı olan yeni model uzun objektiflerin daha rahat kullanılabilmesi için daha büyük bir kavramaya da sahip. Önceki modelde 1,23 milyon noktalı elektronik vizör yer alırken yeni modelde 9,44 milyon noktalı elektronik vizör yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony a7S III satış fiyatı ne kadar?

Sony’nin belirttiğine göre tam dolu pille 600 kare çekim, bir önceki model ise 370 kare çekim gerçekleştirebiliyor. Yeni Bionx XR işlemcisini bünyesinde barındıran a7R III10 fps sürekli çekim yapabiliyor. Eylül ayında Avrupa’da satışa sunulacağı açıklanan Sony a7S III’ün sadece gövde fiyatı ise 3.499 dolar. LOG ekibi olarak bizim de merakla beklediğimiz fotoğraf makinesinin ofisimize gelmesi durumunda detaylı inceleyeceğiz. Sony A7s III hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PlayStation 5’in tanıtım videosu