reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Tucson

Türkiye’de satışta; fiyatı ve özellikleriyle Hyundai Tucson Power Edition

Kona’nın ardından aileye eklenen yeni bir seçenek olarak kullanıcıları bekleyen Hyundai Tucson Power Edition, tek bir paket üzerinden tercih edilebilecek.

Geçtiğimiz hafta KONA’nın Smart adlı yeni donanım seviyesini ülkemizde satışa sunan Hyundai, şimdi de C-SUV segmentindeki başarılı modeli Tucson’a yepyeni bir donanım seviyesi hazırladı. “Power Edition” adı verilen yeni versiyon, modelin en güçlü ve en performanslı motoru olan 177 beygirlik, benzinli turbo ünitede hayat buluyor. Adı gibi güçlü bir motorla donatılan Hyundai Power Edition, 4×2 çekiş sistemine ve 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımana sahip. C-SUV segmentinde artan benzinli motor talebini karşılayabilmek adına geliştirilen “Power Edition”, yalnızca tek bir donanım seviyesi olarak satışa sunuluyor. Araç bugün itibarıyla 243.700 TL’lik etiket fiyatına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Tucson Power Edition hakkında öne çıkanlar

Bu yeni versiyon ile tazelenen Tucson’un 18 inç alüminyum alaşımlı jantları, elektrikli açılır panoramik cam tavanı ve 7 inç dokunmatik ekrana sahip multimedya eğlence sistemi ise göze çarpan ilk özellikler olacak. Yeni versiyon ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Geçtiğimiz haftalarda Amerikan J.D. Power Kalite Raporu (Initial Quality Study) araştırmasına göre sağlamlık ve dayanıklılık konularında bütün rakiplerini geride bırakarak birinci olan Tucson, güçlü motoru ve ideal ekipman seviyesine sahip Power Edition versiyonu ile SUV segmetine taze bir soluk getirecek. Bu doğrultuda, 2.000 adeti benzinli versiyon olmak üzere son 5 ayda toplam 8.000 adet Tucson satmayı hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda