reklamı kapat

POPÜLER

Sony A7s II
Sony A7s II
Sony A7s II
Sony A7s II

4K video kaydedebilen düşük ışık uzmanı: Sony a7s II

Sony, düşük ışıkta gösterdiği performansla fotoğraf dünyasına bomba gibi bir giriş yapan a7s’in yeni versiyonu a7s II’yi tanıttı. A7R II modelinin ardından fotoğraf tutkunlarının karşısına çıkan a7s II, a7s modelinden farklı olarak 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

Bu teknoloji yardımıyla a7s II, fotoğraf ve video çekimlerinde oluşabilecek titreşimi minimuma indiriyor. A7s II bunun yanında 4K video kaydı yeteneğine de sahip. XAVC S formatında ve 30p’de 4K çözünürlüğünde video kaydedebilen makine, harici bir kayıt cihazına ihtiyaç duymadan bu çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor. Makinede Full HD çözünürlüğünde saniyede 120 kare yavaş video kaydı yapmak da mümkün.

12,2 megapiksel 35mm Exmor FF tam kare CMOS sensörün korunduğu makinede daha önceki makinede olduğu gibi BIONZ X işlemcisi kullanılıyor. Düşük ışıkta sergilediği performansla dikkat çeken a7s II’nin ISO ışık hassasiyeti 409.600’e kadar çıkabiliyor. ZEISS T* kaplamaya sahip yeni XGA OLED Tru-Finder elektronik vizörün tercih edildiği a7S II’de 169 noktalı yeni otomatik netleme sistemi bulunuyor.

Wi-Fi ve NFC bağlantıları sayesinde mobil cihazlara kablosuz fotoğraf aktarımı yapabilen a7s II, profesyonel anlamda video kaydı yapan kullanıcılara S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3 profillerini de sunuyor. Sadece gövdesi 3.400 eurodan satışa sunulacak Sony a7s II, kasım ayında piyasada olacak.