reklamı kapat

POPÜLER

Sony a7S III
Sony a7S III

Sony a7S III ve Canon EOS R6 karşılaştırması [Video]

Sony a7S III makinesi ile Canon EOS R6 fotoğraf makineleri karşı karşıya geldi. Sony a7 III, rakibi Canon EOS R6’ya kıyasla daha düşünürlük çözünürlüğe sahip olsa da çok başarılı fotoğraf kalitesi sunuyor.

Aynı şekilde Canon tarafına bakıldığında da EOS R6 üst düzey performans sergiliyor. Technical Artist isimli YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırmada kameraların performanslarının birbirlerine yakın olduğu görülüyor. Bazı çekimlerde Sony a7S III modelinin çok az da olsa daha aydınlık kareler çektiğini söylemek mümkün. Canon EOS R6’da ISO hassasiyeti maksimum 102.400’e çıkarken Sony makinede ISO hassasiyeti 409.600’e kadar çıkabiliyor. Canon imzalı makinede Çift Piksel CMOS AF II sistemi yer alırken Sony’de Bionz XR görüntü işlemcisi kullanılıyor. Canon EOS R6’da Digic X görüntü işlemcisi bulunuyor. A7S III video performansı dışında düşük ışıktaki başarısıyla da adından söz ettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony A7s III ve Canon EOS R6 video performansıyla beğeni topluyor

Sony makine saniyede 120 kare 4K video kaydına destek verirken Canon makinesi saniyede 60 kare 4K video kaydına destek veriyor. Üst düzey fotoğraf makinesi satın almayı düşünenler için her iki makinede çok iyi kamera performansı sergiliyor. Fotoğrafta sunduğu başarıyı video performansına da taşıyan makineleri karşı karşıya getiren videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video