reklamı kapat

POPÜLER

Ford Kuga

Yeni Ford Kuga için kötü haber; hibrit versiyonlar “yangın” sebebiyle geri çağrılıyor

Türkiye macerası kısa süre önce başlayan yeni nesil Ford Kuga, hibrit versiyonlarının Avrupa merkezli olarak ortaya çıkan yangın problemleriyle gündemde.

Geçirdiği evrimle genel kesim tarafından beğeniyle karşılanan Kuga, yeni jenerasyonuyla birlikte yepyeni bir kullanıcı kitlesine erişme potansiyelin de sahip. Türkiye pazarına da kısa süre önce giriş yapan Kuga’nın Avrupa’da bir süredir devam eden satış süreci şu günlerde tatsız bir gelişmeyle gündemde. Geride bıraktığımız gün dış basında büyük yankı uyandıran gelişmede, Kuga’nın şarj edilebilir hibrit versiyonunda pil paketinden kaynaklanan yangın olaylarının meydana geldiği satırlara taşınıyor. Konuyla ilgili Autocar‘a açıklamada bulunan şirket, yangınların pillerin aşırı ısınmasından kaynaklandığını ifade ediyor. Sonuç olarak Ford, 26 Haziran’dan önce üretimi gerçekleştirilen Kuga PHEV’lerin satışlarını askıya alındığı bilgisini paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Kuga Hybrid için resmi geri çağırma açıklaması da yapıldı

Yaşanan olayın ardından Ford cephesinde hızlı olarak bir geri çağırma ve onarım planlama yayınlandı. Marka bu kapsamda araç sahiplerine doğrudan ulaşmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamada ayrıca mevcut sahiplerine; araçlarını şarj etmemeleri, kapalı garajlarda park etmemeleri ve mümkünse kullanmamaları konusunda da ciddi uyarılar yapılıyor. Nitekim meydana gelen yangın olaylarının araçların park edildiğinde ve şarj edildiğinde meydana gelebileceği doğrulanmış durumda. Kaynaklara göre dünya çapında 27.000’e kadar aracın bu geri çağırmadan etkilenmesi gündemde. Kuga PHEV’leri henüz Türkiye’ye getirilmemiş olmasından ötürü, sürecin iç pazara yansımayacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Kuga tanıtım filmi