reklamı kapat

POPÜLER

Sony a6600

Uygun fiyatlı ve tam kare sensörlü Sony fotoğraf makinesi hakkında son bilgiler

Kısa bir süre önce a7S III makinesini görücüye çıkaran Sony, yeni bir makine hazırlığı içinde. Fotoğraf makineleriyle ilgili yaptığı tahminlerle adından söz ettiren Nokishita, Sony imzalı yeni fotoğraf makinesi hakkında detaylar paylaştı

Nokishita, Tayvan’da yeni bir fotoğraf makinesinin kaydına rastladı ve Sony’nin yakında bu makineyi tanıtacağını belirtti. Sony’nin şimdiye kadarki en ufak ve en uygun fiyatlı tam kare sensörlü fotoğraf makinesi olacağı söylenen makinenin Sony A5 ismiyle karşımıza çıkacağı söyleniyor. USB-C üzerinden şarj edilebileceği belirtilen makinede NP-FZ100 pilin yer alacağı söyleniyor. Mikrofon ve kulaklık girişine sahip olan makinede tek SD kart girişi bulunuyor. Wi-Fi (11a/b/g/n/ac) ve Bluetooth cihazın bağlantı noktaları arasında yer alacağı ifade ediliyor.  Tam kare sensörü bünyesinde barındıracağı iddia edilen E-mount makinenin giriş seviyesine konumlanacağı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Sony fotoğraf makinesi ne zaman tanıtılacak?

Giriş seviyesi bir makine olacağı için piyasadaki tam kare sensörlü makinelerden daha uygun fiyat etiketine sahip olacağı konuşuluyor. A5 veya A6 ismiyle pazardaki yerini almasını beklediğimiz makinenin önümüzdeki ayın ortasında duyurulması bekleniyor.  Makinede elektronik vizörün yer alması beklenmiyor. Fotoğraf makinesinin boyut olarak Sony a6000 serisiyle benzer olacağı dile getiriliyor. Sony imzalı makineyle ilgili iddialar ne yazık ki şu an için bunlarla sınırlı. Makineyle ilgili yeni detaylar gelmesi durumunda sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia