reklamı kapat

POPÜLER

Sony A7c

Tam kare sensörlü kompakt aynasız Sony A7c geliyor

Çok yakında tam kare aynasız fotoğraf makinesi modelleri arasına merak uyandıran ürün Sony A7c de ekleniyor. İşte bilinenler;

Sony A7c, firmanın A7 serisinin donanım altyapısını A6xxx serisinin gövdesinde birleştirecek en yeni modeli olarak geçiyor. Resmi olarak 15 Eylül tarihinde tanıtılacak giriş seviyesi tam kare aynasız fotoğraf makinesi, aktarıldığı kadarıyla spesifik olarak sürekli olarak video üreten YouTuber kitleye hitap ediyor. Boyutu ufak olacağından taşımanın çok kolay olacağı aktarılan makine, 24 megapiksellik bir tam kare sensör kullanılıyor ve sürpriz olmadığı üzere hareketli bir dokunmatik ekran taşıyor. Teknik olarak A7 III’ün detaylarını taşıdığı aktarılan Sony A7c, maksimum 4K çözünürlükte 30 fps video çekebilecek deniyor. Burada 60 fps sunulmaması biraz üzücü görünürken, modelde sadece tek bir SD kart yuvası yer alıyor deniyor. 2.100 euro seviyesinden daha ucuz olacağı aktarılan makine, USB-C portu taşıyor ve mikrofon ile kulaklık girişlerini de aktif olarak bulunduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony A7c önce firma A7s III ile büyük ses getirmişti

Direkt olarak fotoğraf değil videoya odaklanan aynasız fotoğraf makinesi, bu açıdan 12 megapiksel gibi günümüz için düşük sayılacak bir çözünürlükte BSI CMOS Tam Kare sensör (Yeni geliştirilmiş ve 15 durak dinamik aralık veriyor) üzerine kuruluyordu. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi megapikselin düşük tutulmasının video tarafında büyük bir avantajı bulunuyor. O da inanılmaz yüksek düşük ışık performansı oluyor. A7s III bu konuda pazarın en iyileri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Ev işlerine yardımcı ilginç robot