reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series S

Xbox Series S satış fiyatı ve tasarımı belli oldu [Güncellendi]

Xbox Series X yeni nesilde Xbox Series S isimli kardeşi ile beraber geliyor. İşte bu ikinci modelin satış fiyatı ve tasarımı sızdırılmış durumda.

Xbox Series S hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda yapılan kontrolcü sızıntısı üzerinden resmi olarak doğrulanmıştı. Microsoft en son henüz duyurmadığı konsolun adını Game Pass Ultimate kod kağıtları üzerinde de kullanmaya başlamıştı. İşte bu merak edilen konsol sonunda karşımızda. Bir video üzerinden sızdırıldığı üzere model 299 dolarlık satış fiyatıyla 10 Kasım tarihinde yurt dışında satışa çıkıyor. Kasım ayında Türkiye’de de satılma ihtimali olan konsolun, ilk defa tasarımı da karşımızda yer alıyor. Xbox Series X’ten çok daha ince bir kasada olan model, 299 dolarlık fiyatıyla çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Peki model teknik olarak neler sunuyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series S, teknik tarafta 4K oyunculuğa odaklanmadığı için 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veriyor denilen konsol, gücünü sekiz çekirdekli 7 nm AMD Zen 2 işlemciden alıyor. Direkt olarak 1440p 60 FPS oyunculuğu mümkün kılacak 20 CU (Compute Unit) birimli Navi RDNA 2.0 GPU‘ya sahip olduğu aktarılan yeni nesil oyun konsolu, söylendiği kadarıyla depolama konusunda da kişiler üzmeyecek. Çünkü Series X gibi Series S’te de PCIe 4.0 SSD kullanılıyor.

Xbox Series S

Xbox Series S gerçekten çok merak uyandırıyor

Xbox Series S’in henüz Türkiye fiyatını bilmiyoruz. Ancak 5 bin TL ya da biraz altı bir fiyat bir ihtimal karşımıza çıkabilir deniyor.

Güncelleme: Firma dakikalar önce aşağıdaki paylaşım ile konsolun fiyatını resmen paylaştı. Dünyanın en ufak Xbox’ı resmen tanıtıldı.

İlgili Video