reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X satış fiyatı sonunda belli oldu

Yazılım devi Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için henüz fiyat vermedi. Ancak resmi fiyat sızıntısı kısa süre önce yapıldı.

Yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, yapılan büyük sızıntıya göre 499 dolar başlangıç fiyatıyla 10 Kasım tarihinde yurt dışında satışa çıkıyor. Şimdiye kadar çoğu zaman 399 dolar olacak denilen konsol, yüksek donanım maliyetleri göz önüne alındığı zaman 499 dolarlık fiyatıyla yine de yurt dışındaki oyuncuları üzmüyor. Bu arada gelen son duyumlar ve işaretlere göre konsol Türkiye’de de kasım ayında satılacak gibi görünüyor. Türkiye için gecikme olmayacak söylentileri konsolu merakla bekleyen Türkiye’deki oyuncular için güzel görünüyor. Modelin Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor. Ancak 499 dolar üzerinden Türkiye’de 6 bin TLYe yakın bir satış fiyatı sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video