reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes S-Serisi

“Biz de hayranıyız”; BMW’den ezeli rakibi Mercedes’e sürpriz S-Serisi mesajı [Video]

BMW, geçtiğimiz hafta tanıtımı gerçekleştirilen yeni nesil Mercedes S-Serisi için Instagram hesabından bir mesaj yayınladı.

Advertisement

2021 model yılıyla tanıtımı gerçekleştirilen yeni nesil Mercedes S-Serisi, marka tarafından bu zamana kadarki en teknolojik otomobil olarak lanse edildi. Otonom sürüşe bir adım daha yaklaşılan versiyonla birlikte önümüzdeki süreçte diğer alt modelleri de bekleyen dinamikleri öğrenme şansına eriştik. S-Serisi ailesi tasarım çizgileriyle de modernize edilirken, sürpriz bir isim tarafından övgüyle karşılandı. Uzun yıllardır asfalt üzerinde olduğu gibi reklam kampanyalarındaki atışmalarla da ringin karşı köşesinde yer alan BMW, 7 Serisi’nin yeni rakibine saygısını göstermek için Instagram hesabından bir mesaj yayınladı. Kısa bir klip ile birlikte yayınlan mesajda; “Merhaba, iyi iş Mercedes. Biz de “S”in büyük hayranlarıyız.” ifadelerine yer verildi. Burada araçla birlikte 7 Serisi’nin virajlara olan “sevgisi de” mesaj da dikkatlerden kaçmadı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Mercedes S-Serisi hakkında öne çıkanlar

Yeni S-Serisi ilk etapta farklı güç seviyelerine sahip sıralı altı silindirli benzinli ve dizel motorlarla yollara çıkıyor. Entegre Marş Jeneratörü’ne (ISG) ve 48 Volt beslemeye sahip bir V8 motor kısa bir süre sonra ürün gamına dahil edilecek. 2021 yılında ise yaklaşık 100 km tamamen elektrikli sürüş menziline sahip bir şarj edilebilir hibrit versiyon ürün gamını tamamlayacak. Bu planlama gereği giriş seviyesinde 3.0 litrelik benzinli motorun 365 beygir güç ile geleceğini, bir üst pakette ise 430 beygir ürettiğini görüyoruz. 2,9 litrelik dizel ise 285 beygir ile 325 beygir arasında güç dinamiği sunacak. Yeni S-Serisi’nin detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Video