reklamı kapat

POPÜLER

2021 Mercedes S-Serisi

Geri çağırma duyuruldu; Mercedes cephesinden yeni nesil S-Serisi için özür

Bir süredir Türkiye’de de satışta olan yeni nesil Mercedes S-Serisi için, kaza riskini artıran problem sebebiyle geri çağırma duyuruldu.

Mercedes ürün gamının uzun zamandır amiral gemisi rolünü üstlenen S-Serisi, bunu teknoloji başta olmak üzere birçok bölümüyle hala sürdürüyor. Eylül ayında gerçekleştirilen tanıtımıyla birlikte tüm zamanların en teknolojik Mercedes’i olarak lanse edilen bu önemli isim için Türkiye macerası da geçtiğimiz aralık ayı itibarıyla başladı. Ülkemizde 3 milyon 714 bin TL’yi bulan bir etiketle alıcı bulan yeni S-Serisi için yurt dışından geri çağırma duyurusu bir anda şaşkınlık yarattı. Resmi olarak da onaylanan bu geri çağırma için özür dileyen marka yaşanan problemin tedarikçi kaynaklı olduğunun da altını çizdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes S-Serisi direksiyon sistemindeki hata kaza riskini artırabilir

Geri çağırma sürecinin detaylarına baktığımızda S-Serisi’nde kullanılan rot kollarının bazılarında, sürüşteki dinamikleri doğrudan etkileyen hatalara rastlandığını görüyoruz. Aracın dinamiklerini etkileyen bu hata, direksiyon kabiliyetinde bozulmaya yol açarak kaza riskini artırıyor. Mercedes tarafı araçta kullanılan bu sistemin başka bir tedarikçi üzerinden temin edildiğinin ve öncesinde kapalı ve monte edilmiş şekilde geldiğinin bilgisini veriyor. Marka tarafıysa süreçle ilgili; “Bir tedarikçiden gelen geri bildirimlere dayanarak bu hatanın farkına vardık. Sorunun merkezi olan bu bileşen, önceden monte edilmiş olarak bize teslim ediliyor. Kullanıcılarımızdan bu geri çağırma için özür diliyor ve anlayışlarına sığınıyoruz.” ifadelerine yer verildi. Açıklanan son rakamlarda küresel bazda 1.400 adedi bulan yeni nesil S-Serisi teslimatının yapıldığı görülüyor. Marka, kullanıcılarını mümkün olan en kısa sürede yetkili servislerine gidip gerekli kontrolleri yaptırmasını öneriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

e-tron GT tanıtımı