reklamı kapat

POPÜLER

nissan

Nissan’dan kış kaçamaklarına özel konsept: e-NV200 [Video]

Otomobil pazarının dikkat çeken firmalarından Nissan, bir konsept ile daha gelecek gösterimi yapıyor. Bu sefer e-NV200 karşımızda.

Advertisement

Nissan tarafından hazırlanan konsept camper modeli e-NV200, gördüğümüz birçok modelden farklı olarak fütüristik ya da uçuk bir tasarıma sahip değil. Tam adı e-NV200 Winter Camper Concept olan araç, ismiden de anlaşılabileceği üzere direkt olarak kış aylarında yapılacak gezilere odaklanıyor. NV200’ün elektrikli versiyonu olan ve ismindeki “e” takısı da buradan gelen konsept, araziye özel lastiklere sahip ve genel olarak boyutsal açıdan çok büyük değil. Buna rağmen iki kişiyi rahatlıkla barındırabilen araç, arkasında kayak takımlarını taşıyabiliyor ve modern bir iç yaşam alanıyla geliyor. Tavanı yukarı doğru açılabilir şekilde tasarlanan ve böylece çok daha büyük bir yaşam alanı sunabilen e-NV200 içerisinde, ufak bir mutlak ile yemek yenilebilecek masa da bulunuyor. Bu şirin modelin satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

nissan

 e-NV200 öncesinde de Nissan Office Pod gelmişti

Tam olarak “Nissan NV350 Caravan Office Pod Concept” şeklinde geçen bu konsept, bünyesinde istediğiniz yerde çalışabileceğiniz bir ofis alanı taşmasıyla ses getirmişti. 2021 Tokyo Auto Salon kapsamında görücüye çıkan konsept, NV350 Caravan modeli üzerine kuruluyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir konsept olarak fütüristik tasarım detaylarına sahip olan aracın, ofis alanı olarak planlanan arka kısmı kızaklı şekilde tasarlanmış. Bu kısım dışa doğru açılabiliyor. Her türlü yol şartına uygun lastikler üzerine kurulan Nissan Office Pod, üst kısmında ise büyük bir şemsiye altında keyif yapabileceğiniz bir şezlong bulunuyor. Bu aracın gerçek olup olmayacağı henüz bilinmiyor.