reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Townstar

Ticari ürün gamı ismiyle birlikte değişti; elektrikli olarak gelen Nissan Townstar ile tanışın

Özellikle elektrikli versiyonun geliştirmeleriyle dikkat çeken Nissan Townstar, ticaride kızışan rekabetin son oyuncuları arasında.

Advertisement

Binek modellerde gerek tasarım gerekse altyapı bazında yaşanan nitelikli geliştirmelerin ticari tarafa yansımaları devam ediyor. Özellikle teknolojik destek ve kokpit içerisindeki elemanlarıyla artık otomobillerden ayrılmayan segment temsilcilerinden birisi daha bu kez kendi içerisinde isim değişimiyle bir adım yukarı çıkma iddiasında. Nissan’ın NV200 adını emekliye ayırarak karşımıza çıkarttığı Townstar, beraberinde getirdiği elektrikli versiyonuyla şehir içerisinde daha ekonomik ve çevreci bi operasyona da olanak tanıyor. Renault Express ve Kangoo modellerinden gördüğümüz tasarım dinamiklerini grup üyesi olmasının getirisiyle paylaşan Nissan Townstar, altyapı olarak da bu paylaşımı sürdürüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Townstar teknik özellikleri

PSA grubu tarafında yer alan Partner ve Berlingo gibi önemli rakiplere alternatif olacak Townstar, CMF-C platformu üzerine geliştiriliyor. Bu altyapının diğer modellerde de kombin edildiği motor seçeneği tarafında ise bizleri 1,3 litrelik benzinli motor önde karşılıyor. 130 beygir güç ve 240 Nm torkluk değerleriyle araca entegre edilen benzinli sonrasında devreye elektrikli versiyon girmek için bekliyor. NV200 aileninde kullanılan motor ve bataryanın geliştirilmiş versiyonlarıyla temelini oluşturduğu elektrikli Townstar, 120 beygirlik güce sahip olacak. Bu değer e-NV200’e göre 15 beygire yaklaşan bir artışı da beraberinde getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Batarya tarafında yapılan revizyonlar ise çok daha etkileyici. Yüzde 43’ü bulan iyileştirmenin elde edildiği vurgulanan menzil artırışıyla birlikte Townstar’ın elektrikli versiyonunu tercih edenlere 285 kilometrelik bir kullanım vadediliyor. 75 kW’lık hızlı şarj desteğinin de sunulduğu modelin bataryasını yüzde 80 doluluk seviyesine getirmek 42 dakika sürüyor. Benzinli ve elektrikli versiyonun 800 kiloluk yükleme ve 1.500 kilogramlık yük çekiş desteğiyse ortak seyrediyor. 10 inçlik dijital sürücü ekranı, 8 inçlik multimedya ekran, akıllı hız sabitleme, trailer savrulma asistanı, otonom acil frenleme, 360 derecelik görüş ve yaya algılama gibi destekleri barındıran yeni Townstar’ın fiyatları önümüzdeki günlerde tanıtılacak.

İlgili video

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric