reklamı kapat

POPÜLER

Karavan konseptinin elektrik gücüyle buluştuğu proje; Nissan e-NV200 Camper VAN

İspanya’da görücüye çıkan Nissan e-NV200 Camper VAN, dizel motoa sahip kardeşiyle birlikte yolculukların yeni demirbaşı olma konusunda fazlasıyla iddialı.

Yaz sezonunun kendisini ciddi anlamda hissetirmeye başladığı şu günlerde, kışın sizlerle paylaştığımız pek çok karavan projesiyle ilgili hayaller kurduk. Kimilerimiz bu hayallere ulaşma konusunda adım atarken, kimilerimiz ise kendisine en doğru ve uygun model için beklemeye devam ediyor. Nissan‘ın İspanya’da düzenlenen Madrid Otomobil Fuarı kapsamında karşımıza çıkarttığı e-NV200 ve NV300 projeleri, işin içerisine elektrik gücünün girmesine vesile oluyor. Bu kez bizzat markanın kendi içerisinde geliştirdiği bu iki tasarım, gönlünde yol olanlara arkadaşlık etmek konusunda fazlasıyla yeterli desteklere sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan detaylar

Modellerden ilk olarak örneğini pek fazla görmediğimiz elektrikli ünitesiyle fark yaratan Nissan e-NV200’ün detaylarına yakından bakalım. Üzerinde barındırdığı batarya paketiyle kullanıma göre değişmekle birlikte 300 kilometrelik menzil kat edebilen e-NV200, yakınlarda olan bölgeleri baz aldığımızda ihtiyaçları karşılayabileceğini söyleyebiliriz. Aracın 109 beygir gibi bir güce sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Etkinlik kapsamında karşımıza çıkan ikinci model NV300’de ise 1,6 litrelik dizel motor yer alıyor. Bu versiyon şüphesiz uzun soluklu yolculuklarda tercih edilebilirlik açısından çok daha mantıklı. Güç ünitesi bazında birbirlerinden ayrılan modelleri ortak noktada buluşturansa karavan konseptine uymalarını sağlayan değişimleri. Tavan bölümleri açılabilir yapıda üzerine şekillenen araçlarda, ufak bir mutfak, buzdolabı ve dört kişiye kadar konaklama sağlayabilen yatak bölümü yer alıyor. Kullanıcıların özel siparişler üzerinden ekleme de yaptırabileceği araçların Madrid Otomobil Fuarı’nın ilgi görenleri arasında olması bekleniyor.