reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Ferrari, Rolls-Royce, Maybach ve daha fazlası; premium markalar karavan üretseydi ne olurdu?

Compare the Market tarafından geliştirilen karavan tavanlı VAN çizimlerinde Ferrari, Rolls-Royce, Maybach gibi kült markaların genetik yansımalarını görüyoruz.

Elektrik gücüyle karavan felsefesinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Nissan e-NV200 projesiyle birlikte, karavan kültürünün değişmekte olan güç üniteleriyle de keyifli bir uyum sergileyebileceğine şahit olmaya başladık. Havaların ısınmasıyla birlikte daha çok ziyaret ettiğimiz tatil bölgelerinin detaylarına, güzergah üzerindeki yol notları da eşlik etmeye başlamış olabilir. Bu yolculuğa karavanıyla çıkacak şanslı kişiler bir tarafa, bir gün karavan veya benzeri araçlarla çıkmak isteyenleri sayısı da hiç de azımsanacak seviyede değil. Bu isteğin yanına bir de profesyonel bir tasarımcının hayalleri eklediğinde ise, ortaya sizlerle şu an paylaşmakta olduğumuz çılgın projeler ortaya çıkıyor. Birbirinden değerli lüks üreticilerin karakterlerini, birer karavana dönüştürülmüş VAN modellerine uygulayan Compare The Market, bize “iyi ki hayal gücü var” dedirtmeyi başarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En önemli isimler listede

Toplamda yedi farklı markayı kapsayan tasarım çizimlerinin başarılı bir şekilde uygulanması en az yanal parçalar kadar dikkat çekiyor diyebiliriz. Listeye baktığımızda Ferrari, Rolls-Royce, Maybach, Alfa Romeo, Cadillac ve BMW gibi köklü üreticilerin yanında Tesla‘nın da atlanmamış olması kesinlikle güzel bir detay. Söz konusu elektrik ve menzil olduğunda en başarılılardan birisi olan Tesla’nın önümüzdeki süreçte üretebileceği bir VAN ile, bu tasarımın hayata geçtiğine şahit olabiliriz. Tasarımları inceledikten sonra, gerçekleşmesi en zor olarak düşündüğünüz modeli bizlere yorum olarak paylaşabilirsiniz.