reklamı kapat

POPÜLER

Koronavirüs karavan motokaravan

Türkiye’de koronavirüs odaklı karavan ve motokaravan patlaması!

Koronavirüs nedeniyle 2020 gerçekten beklediğimizden çok daha farklı bir yıl olarak geçiyor. Bu durum birçok dinamiği değiştiriyor. Bu konuda şimdi bir karavan ve motokaravan haberi var.

Koronavirüs salgını biliyorsunuz insandan insana yakın mesafen geçebiliyor / bulaşabiliyor. Bu yüzden de “sosyal mesafe” kuralına uyulması gerekiyor. İşte bu durum özellikle tatil için büyük bir engel oluşturuyor. Kişiler salgın nedeniyle bu yaz döneminde binlerce insanın bir araya geldiği tatil merkezlerine / otellere gitmek istemiyor. İşte tam da bu yüzden son dönemde karavan ve motokaravan’lara inanılmaz talep gösteriliyor. Sputnik’te yer alan bir habere göre Türkiye’de koronavirüs salgınından sonra karavan / motokaravan siparişleri tam yüzde 300 artmış durumda. Konu hakkında bir açıklama yapan yerli şirket yöneticisi, “Virüs nedeniyle siparişlerde büyük bir artış oldu. Şu anda sektörde yüzde 300 artış var. İnsanlar bu süreçte kendini izole etmek istiyor. Ayrıca bu yaz tatilini Ege ve Akdeniz kıyılarında geçirecek olan vatandaşlar kalabalık mekanlarda tatil yapmaktan kaçmak için karavanı tercih ediyor.” açıklamasını yapıyor. Yine aynı yönetici “karavan araçları istenilen malzemeye göre 80 bin ila 200 bin lira arasında imal ediliyor. Karavan alacak parası olmayanlar için kiralama seçeneği de mevcut. İsteyen günlük 500 ila 850 lira arasında değişen fiyatlarla karavan kiralayabiliyor.” diyor. Yani bu yıl virüs tatil alışkanlarını hiç olmadığı kadar mobil hale getirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs ile mücadelede sürecinde dev otomobil firmaları da çalışıyor

Örneğin Mercedes-AMG Formula 1 takımı, University College London ile birlikte Continuous Positive Airway Pressure (CPAP) cihazının (Akciğerlere oksijen gönderme odaklı) üretimini yapıyor. Tesla’nın mühendisleri ise şu an Model 3‘ün bazı özel parçalarını kullanarak kendi tasarladıkları ventilatör birimlerinin üretimi yapıyor. Ayrıca Ford ve GM gibi firmaların da ABD merkezli olarak bu konuda adımları olduğunu belirtelim. Hepsine ek olarak Ferrari dahi sürece şnorkel maskelerini bir solunum cihazı haline getiriyor valf çözümü ile destek veriyor. Türkiye’de üretim yapan bir çok otomobil firması da sürece maske, kabin ya da yüz kalkanı gibi ürünler ile destek olmaya çalışıyor.

İlgili Video