reklamı kapat

POPÜLER

benzin

Tüm sürücülerin dikkatine; benzin fiyatlarında artış!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) gelen son bilgilere göre benzin fiyatlarına yeni bir zam geldi.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son birkaç gündür artan kur gerilimi ve petrol fiyatlarındaki artış anında ülkemize de yansıdı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan EPGİS yaptığı açıklamada “ Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı; 01/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 16 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin fiyatları ne kadar oldu?

Dört günde yapılan üçüncü indirimin ardından gelen yeni zam haberi cepleri üzecek. Çoğu insanın sokağa çıkma yasağı sebebi ile indirimli benzin alamamış olması ayrı bir üzüntü yarattı. Son gelen haberler ışığında, İstanbul’da ortalama 5,03 liradan 5,19 liraya, Ankara’da 5,17 liradan 5,33 liraya, İzmir’de ise 5,20 liradan 5,36 liraya yükselecek. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler