reklamı kapat

POPÜLER

Üç günde üç indirim; benzin ve motorin fiyatları düşüşünü sürdürüyor

Güzel günler kısa sürdü; benzin fiyatlarına yeni zam!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) gelen son bilgilere göre üst üste açıklanan indirimlerin ardından benzin fiyatlarına yeni bir zam geldi.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son birkaç gündür artan kur gerilimi ve petrol fiyatlarındaki artış anında ülkemize de yansıdı. EPGİS yaptığı açıklamada “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 25/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 29 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi. Zam sonucu benzin fiyatları tekrar 5 liranın üzerine çıkarak uzun yıllardır olduğu seviyelere yaklaştı. Umuyoruz ki bu artış eğilimi daha da uzun sürmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin fiyatları ne oldu?

Dört günde yapılan üçüncü indirimin ardından gelen yeni zam haberi cepleri üzecek. Çoğu insanın sokağa çıkma yasağı sebebi ile indirimli benzin alamamış olması ayrı bir üzüntü yarattı. Son gelen haberler ışığında, Ankara’da ortalama 4,97 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,26 liraya çıkacak. Benzinin litresi İstanbul’da 4,83 liradan 5,12 liraya, İzmir’de 5 liradan 5,29 liraya artmış olacak.. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler